Blog Bedřicha Ščerbana
17.8.2015 06:54
Kauza Kotrba bude pokračovat

Úvod:

Na začátku byl velmi ctižádostivý otec, který se rozhodl metodou biče (cukr neuznává) ze svého syna vychovat profesionálního hokejistu. Ze syna, jenž možná ani nechtěl hrát hokej. Jeho chování jako asistenta trenéra na ledě překročilo všechny hranice a musel být odvolán. Využil pak svých politických kontaktů a chtěl pořádat pět let turnaj pro vyvolené „O pohár prezidenta republiky“. Klub mu to neumožnil, a tak zkusil převrat ve vedení. Když se ani toto nepodařilo a bylo jasné, že se nepodaří vytvořit protekční prostředí v klubu pro vyvolené, přišly stížnosti. Nejznámější je ta, jenž skončila v Bruselu, na ministerstvu financí a v parlamentě. Obsah stížnosti - vytvořené podmínky pro mládež Dukly Jihlava (cca. 350 dětí).

Článek:

Když jste někde nespokojen, když tvrdíte, že špatně vychovávají Vašeho syna, mělo by Vám být umožněno odejít. To jsme učinili. Učinili jsme velmi vstřícný krok směrem k panu Kotrbovi a oproti oprávněným nárokům vyplývajícím z přestupního řádu platného snad v každém sportovním odvětví, jsme se všeho zřekli a umožnili tak registraci malého hokejisty v jiném klubu bez nároku mateřského oddílu. Tam, kde bude dle jeho otce lepší metodika, kde to bude více vyhovovat filozofii otce. Pro připomínku jaká je filozofie otce úryvky z emailů, které jsem dostal:

„Můj Matěj nyní trénuje za 4. třídu. Před dvěma lety je začal jako "rodičovský" trenér trénovat pod panem Cihlářem pan Kotrba, otec jednoho z malých hokejistů. Mám ve stejném ročníku svého syna. Je to člověk, který naprosto neovládá své emoce a okamžitě řve a případně mlátí děti. První konflikt s ním jsem měl asi před rokem, kdy mlátil při tréninku mého syna. Vyříkal jsem si to s ním v kabině a informoval jsem o tom i pana Cihláře (v té době trenér dané kategorie, pozn. autora). Od té doby už na mého syna jenom řve, ale nemlátí ho. Nejhůř je na tom jeho vlastní syn, kterého nyní mlátí během tréninků i v šatně. Na ostatní nyní již jenom řve a praští je jen "když zlobí". Tuto skutečnost jsem schopen doložit mnoha lidmi, v neposlední řadě mojí matkou, která dnes chtěla volat i policii, když byla svědkem jeho běsnění v kabině, kdy fyzicky trestal svého syna za nepříčetného řevu a pláče jeho dítěte.“

Z emailů trenérů, které jsem dostal:

Zdravím přátelé,

máme za sebou téměř 4 roky urážek, osočování, napadání, lží, zkrátka cíleného teroru ze strany osoby pana Kotrby a později i jeho blízkých, kamarádů a přisluhovačů, kterých jsme se bohužel stále nezbavili, a někteří dokonce působí v roli vedoucích mládežnických družstev.

Nevidím jediný důvod, proč se s takovým člověkem a jeho skupinou zaobírat a ztrácet týdně hodiny času jednání…….

Nic jiného v tom nebylo. Přesto se neustále objevuje účelové tvrzení, že hráč byl vyhozen pro spory otce s klubem? Kdo a proč to tvrdí? Soudní spor běží dál a v září bude další stání. Trestné oznámení podané panem Kotrbou i jménem pana Buzka je nadále prošetřováno. Podle informací chystaná mediální kampaň bude spuštěna. Takže je vidět, že tento úkon z tohoto hlediska by neměl žádný smysl. Naopak. Fakta mluví jednoznačně jinak. Kdyby to byla pravda, proč mládež nesouhlasila se vzetím hráče zpět výměnou za stažení soudní žaloby a stažení trestního oznámení? Proč nesouhlasila se zařazením do tréninkového procesu výměnou za stažení připravované mediální kampaně? Proto, že to nebyl důvod úkonu.

K té chystané mediální kampani. V lednu tohoto roku jsem dostal informaci, že se shání finanční krytí pro mediální kampaň. V červnu mi to potvrdila osoba, která u toho na začátku byla. Myslím, že proběhlé události potvrdily pravdivost těchto informací. Nyní se chystá další kampaň.

Údajně je připraveno potvrzení o psychické újmě, je natočen videoklip. Přitom zde již existuje spolek, jenž deklaruje možnost tréninků podle nejnovějších tréninkových metod a garanta výchovy Petra Buzka. Pan Kotrba je ve vysoké funkci v tomto spolku. Ideální možnost postarat se o výchovu svého syna a dát mu hokejové vzdělání dle filozofie otce a mít tím garanci výchovy hráče pro NHL. Proč tedy takový tlak, podpořený vysokým městským politikem a jedním dalším členem zastupitelstva, u kterých získala tato skupina podporu a oporu, na nutnost zařazení malého hokejisty do tréninkového procesu Dukly? Do, jak tvrdí členové onoho spolku, metodicky špatně vedenému tréninkovému procesu se špatnými trenéry? Vždyť existují výroky: „trenér neumí ani bruslit“, „co ho naučím za hodinu na veřejném bruslení, zkazí (nahrazen mnohem vulgárnější výraz) trenér za pět minut na tréninku“.

Snad někdy zjistím odpovědi na mé otázky.

BS

23.6.2015 08:47
Z došlých emailů a sms

Emaily uveřejněny se souhlasem odesílatelů.

Dobrý den pane Ščerbane,

Včera jsem měl bohužel možnost vidět reportáž ČT, kde se kromě jiného řešila mládež Dukly a názory pánů Kotrby a Buzka. Musím se omluvit za to, že na takovéto tendenční reportáže přispívám České televizi zákonnými poplatky... Něco tak tendenčního, zkresleného a neobjektivního jsem už dlouho neviděl:( Prosím nenechte se tím odradit a pokračujte ve Vaší práci v Dukle, máte naši plnou podporu. Přeju klukům i nám fanouškům super sezónu ať se daří a vyhýbají se zranění.

S pozdravem

Daniel Čudlý

Žabonosy u Kolína

Dobrý den,

chtěl bych Vám touto cestou vyjádřit podporu ve všem co děláte. Myslím, že patříte mezi málo lidí, kteří se nebojí vyjádřit svůj názor na dění v českém hokeji v TV pořadech a tak mám takový pocit, že se Vám tou včerejší reportáží mstí. Do včerejška jsem si myslel, že takovou reportáž může odvysílat pouze komerční TV, ale dnes se zdá, že senzace je nad vší objektivitou. Jak si jinak vysvětlit, že v reportáži zazní "pouhé" dva případy a přitom název reportáže je "Výchova hokejistů v Čechách". Hned se z toho udělá velká kauza, aniž by někdo zkoumal zda se nejedná pouze o dva zhrzené rodiče. Proč se někdo nezeptal těch ostatních, jaký na to mají názor? Vše zapadá do scénáře co nejvíce poškodit český hokej a lidi, kteří se nebojí se ho zastat. Paušalizují se jednotlivé případy, přesně tak, jak se to předvádí v kauze "Růžička". A vy jste byl ten, který na to upozornil veřejně v minulých týdnech v pořadech České televize. Doufám, že se tím nenecháte otrávit a budete hájit nejen Váš klub, ale i český hokej před těmi, kteří v něm vidí jen prostředí pro své osobní zájmy. Stojím za Vámi a myslím, že nejsem sám. Držte se.

S přáním pevných nervů

Dalibor Hakl

Brno

PS. Jinak věrný fanoušek naší Dukly.

Ad včerejší reportáž Výchova hokejistů v Čechách - nechápu, proč si rodiče stále myslí, že za sportování svých dětí nemusí platit (zvlášť pokud jde o tak nákladný sport jako je hokej). Žádné všemocné ČSTV tady už neexistuje a podmínky pro bruslení v Jihlavě jsou naprosto nadstandardní v rámci ČR, systém "výchovného" tady existoval vždycky. Z mého pohledu jsou děti pánů Kotrby a Buzka oběti nikoliv sportovního klubu, ale vlastních ambiciosních otců. Tentokrát bohužel palec dolů reportáži.

Naďa Černá

Výběr s došlých SMS

Bedo, drž se....M

Ahoj Bedřichu , řekl jsi do do TV velmi dobře .Máš podporu z Karlovych Varů. Jan Jonák, VV HC Ostrov Čerti

Bedo,ta reportaz na CT1 opet o nicem,ale tys pojmenoval veci tak,jak se maji. Chteji jit,nesouhlasi s tim co je,tak at si jdou gratis. Narozdil od Krejcirika,kterej se nesmyslne zadluzil ;o)

23.6.2015 06:11
„Reportéři ČT“ dne 22.6.2015

V reportáži nebylo řečeno to nejdůležitější. Nebyla řečena podstata.

Řadu let pan Kotrba tvrdí, že to děláme špatně, máme špatnou metodiku, špatné trenéry, nesouhlasí s naší filozofií. Tvrdí, že takto se nevychovávají hráči pro profi hokej a NHL. Děti si nemají hrát, v tom je naše filozofie špatná. Že tu jsou tabulky, kdy hráč nemůže přestoupit. Pro nespokojenost tatínka s filozofií klubu, trenéry a metodikou jsme umožnili registraci v jiném klubu bez nároku na „odstupné“. Zrušení registračního průkazu není vyhazov, jak to bylo prezentováno. Zrušením registračního průkazu jsme se zřekli tabulek. Udělali velmi vstřícný krok. Napsal jsem tehdy v prohlášení, že Max je volný hráč pro zaregistrování do jakéhokoliv klubu i do Dukly. Otec tenkrát nereagoval. Nyní už je věc uzavřena.

Můj postoj podpořila drtivá většina rodičů. Pamatují si pana Kotrbu jako trenéra (kázeňské prohřešky směrem k dětem), jako pořadatele turnaje, který měl pět let být pouze pro děti ročníku 2004. Co mám říci rodičům dětí ročníku 2005, 2006, 2007 a 2008? Vás se turnaj „O pohár prezidenta ČR“ netýká, jelikož nemáte politické styky a peníze?! Nikoliv. Vše, co v Dukle děláme, děláme pro všechny děti. Ne pro vyvolené. To ať jde pan Kotrba do jiného klubu, kde mu protekci pro jeho syna a syna Petra Buzka (pokud se rozhodne využít nabídky přestupu bez obav z „odstupného“)povolí. Mimochodem, na turnaji O pohár prezidenta ČR hrály, jak jsme po turnaji zjistili, starší děti „na černo“ jelikož jejich rodiče byli sponzory turnaje. To v Dukle podporovat nebudu.

Omlouval jsem se za skandální chování pana Kotrby během kurzu Power skating do Ameriky. Město Jihlava vydalo prohlášení k událostem v Dukle.

To vše redaktor věděl. Možná by stálo za úvahu napsat článek „co vše v reportáži ČT nezaznělo“.

Mrzí mne, že se naše společnost a média zastávají takových lidí.

Odmítám tvrzení, že Max Kotrba byl vyhozen a to pro spory tatínka s klubem. Ty spory běží dál, to by tento krok nevyřešil. Umožnili jsme prostě, aby pan Kotrba dal syna do klubu, který je blíž jeho filozofii výchovy hráče pro profi sport a NHL, a kde mu umožní prosazovat zájmy jeho dítěte nad zájmy klubu a ostatních dětí.

Dostal jsem velice rychle po reportáži podpůrné emaily a sms z celé republiky. Volali mi podporu lidé znalí tématu a osob z reportáže. Podpořili mne rodiče v Dukle. Fanoušci na diskusním fóru po reportáži.

Děkuji všem za podporu.

BS

stránka 1 z 50 [ další ]


Úvodní slovo Bedřicha Ščerbana
Vážení sportovní přátelé, vítám Vás na svých osobních stránkách, které jsou vlastně reakcí na nespočet žádostí mých fanoušků, fanoušků klubu mého srdce HC Dukla Jihlava, ale i dalších lidí, kteří se zajímají o mé osobní pohledy na dění v současném hokejovém světě. Chtěl bych se zde vyjadřovat k věcem, které mě zaujmou a to nejen k těm, které souvisí s mojí prací jednatele hokejového klubu, ale i k dalším zajímavým zprávám z hokejového světa.

Rád bych také podotknul, že zde uveřejněné názory a pocity jsou pouze a jen mé osobní a nelze je spojovat s oficiálními stanovisky klubu HC Dukla Jihlava.

Věřím, že se vám mé stránky, potažmo názory, budou líbit a že se na ně budete rádi vracet. B.Š.

Blog
17.08.2015 06:54
Kauza Kotrba bude pokračovat

Úvod:

Na začátku byl velmi ctižádostivý otec, který se rozhodl metodou biče (cukr neuznává) ze svého syna vychovat profesionálního hokejistu. Ze syna, jenž možná ani nechtěl hrát hokej. Jeho chování jako asistenta trenéra na ledě překročilo všechny hranice a musel být odvolán. Využil pak svých politických kontaktů a chtěl pořádat pět let turnaj pro vyvolené „O pohár prezidenta republiky“. Klub mu to neumožnil, a tak zkusil převrat ve vedení. Když se ani toto nepodařilo a bylo jasné, že se nepodaří vytvořit protekční prostředí v klubu pro vyvolené, přišly stížnosti. Nejznámější je ta, jenž skončila v Bruselu, na ministerstvu financí a v parlamentě. Obsah stížnosti - vytvořené podmínky pro mládež Dukly Jihlava (cca. 350 dětí).

Článek:

Když jste někde nespokojen, když tvrdíte, že špatně vychovávají Vašeho syna, mělo by Vám být umožněno odejít. To jsme učinili. Učinili jsme velmi vstřícný krok směrem k panu Kotrbovi a oproti oprávněným nárokům vyplývajícím z přest... [ zobrazit celý ]