Blog Bedřicha Ščerbana
2.10.2011 20:34
Derby, obavy?

O víkendu proběhlo další derby v hokeji. Byly obavy, zda nebudou nepokoje. Věřil jsem, že nebudou. Jsem rád, že se to potvrdilo. Derby je koření sportu, je to vrchol. Jsou tam emoce, atmosféra. Prožitek je umocněn na druhou. Stál jsem v sektoru vyhrazeném hostujícím fanouškům (tedy Dukle, pozn. autora) a užíval si atmosféru. Občas mi lezl z fandění našich mráz po zádech. Vše probíhalo v mantinelech slušného fandění. Občas jeden tábor vyprovokoval druhý k určitému pokřiku, který dle mého nemusí zaznít, ale nelze asi vše vyžadovat najednou. Atmosféra na stadionech je daná historickými vztahy klubů, náladou ve společnosti, vyspělostí společnosti a ekonomikou v daném období.

Co mne v poslední době příjemně překvapilo, byly dvě věci. Iniciativa fanoušků Dukly a pokračování ve zkrášlování HZS. Druhá věc je vydávání magazínu o I. lize, což je akce třebíčských fanoušků. To jsou ty správné aktivity, tudy vede cesta k ještě lepší atmosféře, k ještě lepšímu zážitku a prožitku. Jsem životní optimista a věřím v tuto cestu. Věřím v pozitivní kritiku a na pozitivech stavěnou cestu vpřed. Nejsem zastánce represí, to je až ta poslední cesta, když už nic jiného nezbývá.

Děkuji fanouškům Dukly Jihlava, že v sobotu zvládli derby v mezích slušného fandění. Byla to ta nejlepší odpověď a propagace Dukly.

Bedřich Ščerban

29.9.2011 09:19
Streetlight.

Streetlight, muzikál, který cestuje Evropou, jde i Českou republikou a jedna z pár zastávek je v Jihlavě. Na HZS proběhla dvě představení. Středeční večerní a čtvrteční dopolední, školní. Muzikál je určen pro děti, a tak na obou představeních byly převážně děti a mládež. Viděl jsem představení a mohu říci, že to byla povedená akce. Počet diváků obou představení byl ke čtyřem tisícům, počítám i spoluúčinkující, kterými byly děti ze škol. Hlavní plus ale bylo v prožitku pro ty děti. Byl to zážitek sledovat, jak to prožívají a jak si užívají. Byla to pro ně šance dostat se na „prkna, která znamenají svět“. Byla to šance postavit se vedle profesionálů z celého světa (skupina Gen Rosso je složena z 18 umělců z 9 zemí světa - Brazílie, Argentina, Keňa, Tanzanie, Španělsko, Polsko, Itálie, Švýcarsko a Filipíny, pozn. autora).

Jo, bylo to fajn, byť nám to způsobilo nemalé organizační problémy. Uspořádat tuto akci znamenalo pro Duklu Jihlava třídenní výluku v provozu. Bylo potřeba přenést provoz mimo HZS. Jde o 13 týmů, 350 dětí aktivně denně sportujících. Ale kam? Druhá ledová plocha není. A tak se jezdilo mimo Jihlavu, objednávalo fitness mimo běžnou potřebu. A tady jsme u podstaty věci. Jsem rád, že HZS dostává nabídky na akce, že žije a je plný života. Jsem rád, že jsme se naučili pořádat, či spolupořádat akce. Musím poděkovat mým spolupracovníkům za zdárný průběh akce. Ale! Ale skutečnou multifunkčnost haly nedělá výsuvné hlediště, či spouštěcí bazén od stropu (přeháním). Dělá ji druhá ledová plocha, kam můžeme přenést provoz, byť redukovaný, na určitou dobu. Registrujeme další nabídku na další muzikál v listopadu. A tady je ten problém. Místo abychom vše připravovali na slavnostní otevření II. ledové plochy, abychom umožnili rozvoj ledních sportů (nejde jen o hokej), pořádání koncertů, akcí pro děti, navýšení hodin veřejného bruslení, více hodin amatérským týmům atd., tak se nezačalo ještě ani kopat. Pár obyvatel to zde nechce. Na místě, které je určeno pro sport. Halu, která přinese pro okolí svá pozitiva jako lepší vzhled, menší hlučnost, menší prašnost a odhlučnění hlavní haly. Halu, která přinese Jihlavě a Kraji Vysočina větší možnost využití HZS k velkým akcím.

Muzikál vypráví o dětech v gangu na ulici. Je podle skutečné události a končí smrtí hrdiny příběhu. Raději uvidím ty děti na sportovištích, než v pouličním gangu. K tomu jim ale musíme vytvořit podmínky.

25.9.2011 21:42
Šarmantní dáma.

Sešel se rok s rokem a uskutečnila se další schůzka Českého klubu olympioniků pro region Královehradecký, Pardubický a Vysočina. Scházíme se pravidelně každý rok touto dobou a každý rok blahopřejeme Daně Zátopkové k narozeninám, letos 19. září jí bylo 89. Obdivuji tuto dámu. Její energie a vitalita v tomto věku je úžasná. Je to šarmantní dáma. Přeji jí, abychom společně s Klubem českých olympioniků ještě mnohokrát mohli říci: „Vše nejlepší k narozeninám“.

Na setkání zazněla kritická slova. Kritická směrem ke společnosti a podpoře sportu v dnešní době. Souhlasím a plně podporuji úsilí o zvýšení podpory sportu ze strany státu, krajů, měst a obcí. Česká republika je, co se týče podpory, na jednom z posledních míst mezi státy EU. Za námi je Malta a Bulharsko. Ze strany starších a zkušenějších pamětníků zaznělo, že takhle zle ještě nebylo a sport se ocitá v těžké krizi. Je potřeba si uvědomit, že jde o dlouhodobý proces. Sportovní výchova je dlouhodobá záležitost. Jestli teď zanedbáme sportovní výchovu mládeže a podporu sportovních organizací mládežnických i seniorských, bude se to těžko v budoucnu napravovat. Dojde k propadu na řadu let. Není to jako v jiných činnostech. Nelze říci teď, tento rok, se zaměříme na to a to a doženeme to. Jde pak o výpadek mající následky řadu let.

Pan Neveselý na setkání apeloval na zástupce Olympijského výboru, aby mnohem více prosazovali zájmy sportovců na vládní a parlamentní úrovni. S jeho apelem souhlasím. Možná musíme stanovit priority pro nejbližší dobu, ale musí se něco dělat. Jinak budeme důsledky cítit v budoucnosti po řadu let plošně.

[ předchozí ] stránka 27 z 51 [ další ]


Úvodní slovo Bedřicha Ščerbana
Vážení sportovní přátelé, vítám Vás na svých osobních stránkách, které jsou vlastně reakcí na nespočet žádostí mých fanoušků, fanoušků klubu mého srdce HC Dukla Jihlava, ale i dalších lidí, kteří se zajímají o mé osobní pohledy na dění v současném hokejovém světě. Chtěl bych se zde vyjadřovat k věcem, které mě zaujmou a to nejen k těm, které souvisí s mojí prací jednatele hokejového klubu, ale i k dalším zajímavým zprávám z hokejového světa.

Rád bych také podotknul, že zde uveřejněné názory a pocity jsou pouze a jen mé osobní a nelze je spojovat s oficiálními stanovisky klubu HC Dukla Jihlava.

Věřím, že se vám mé stránky, potažmo názory, budou líbit a že se na ně budete rádi vracet. B.Š.

Blog
17.03.2025 20:32
Derby, atmosféra

Chci poděkovat fanouškům Dukly, jak se elegantně a bezproblémově vyrovnali s touto sérií. Byli skvělí. Děkuji i slušným fanouškům z Třebíče, kteří dorazili. Seděli na tribuně na naší straně společně s námi. Jak jsem jim na dotaz, zda mohou přijet na zápasy proti Vsetínu odpověděl, tak jen veřejně potvrzuji. Mohou. A to, že si vezmou dres Třebíče? (Vtip z jejich strany, po mém souhlasu, že mohou přijet na zápasy proti Vsetínu pozn. autora). Klidně.

iDNES a jejich redaktorka slečna Streichsbierová udělaly rozhovor s primátorem krajského města Vysočiny panem Petrem Ryškou a starostou města Třebíč panem Pavlem Pacalem. Rozhovor vyšel 14.3.2025. Původní „hrozí si i trestním oznámením“ je najednou „kočkování“. Primátor Petr Ryška v rozhovoru říká, že fandí Dukle, sleduje ji. Z článku je vidět, že ji opravdu sleduje. Zná vzájemné výsledky obou soupeřů ČF play off ze základní části. Píše, že bude rád, když Dukla postoupí.

Starosta Třebíče je v rozhovoru vykreslován jako exper... [ zobrazit celý ]