Ochody a návraty.
Nelze mít pod smlouvou všechny hráče v mládeži. Přitom jen tak zabráníte „vykrádání“ svého týmu, kdy ty ekonomicky silnější přemlouvají a stahují hráče k sobě s argumentem, že to „dělají dobře“ (myšleno výchovu hráčů- pozn. autora). Jestli to „dělají dobře“, nemusí přetahovat hráče (pokud ovšem tvrzení „děláme to dobře“ není synonymem pro „nakupujeme dobře“).
Z výchovného hlediska je pak špatně nabízet hráčům v brzkém věku smlouvy podložené pro tuto kategorii „velkými“ penězi. Podle mého názoru tím hráčům škodíme. Tento názor lze doložit statisticky. Je to zdokumentované. Je zde velká hokejová úmrtnost. Hráči jsou příliš mladí na to, aby dokázali disciplinovaně jít za tím, co chtějí, a nesklouzli na špatnou kolej. Sportovní výchova v tomto věku není o penězích, myšleno odměna pro sportovce. Pokud se mladý sportovec dívá v tomto věku na peníze, nikam to nedotáhne. V těchto letech musí jít o lásku ke sportu, vůli být nejlepší, něco dokázat. Peníze přijdou pak. Nejvíce vydělávající sportovci nejsou lidé, kteří v mládí toužili po penězích. Toužili vyniknout, být nejlepší, něco dokázat. Tak přichází úspěch a pak odměna. Obráceně to nefunguje. Zametání cestiček, či protekce nepomůže.
To samé platí, z hlediska sportovní výchovy, pro odchody v brzkém věku do zámoří. Z velkého množství hráčů, kteří odešli do zámoří v nízkém věku, pouze asi 1% hraje důležitější roli v NHL. Jinak řečeno, je zde 99% hokejová „úmrtnost“. 99% hráčů, to je velké číslo, to je vlastně KAŽDÝ. Tito hráči se pak po návratu do Čech neuchytí ani v extralize, ale většinou ani v I. lize. Velká většina končí v II. amatérské lize.
Dukla se s tímto problémem odchodů letos setkala ve velkém. Někteří se nedávno vrátili. Věřím, že budou posilami, vybudují si silnou pozici v týmu. Prospěje jim to určitě. Budou na ně kladeny velké nároky, musí táhnout tým, učit se brát zodpovědnost za výsledek na sebe. Těm ostatním přeji, aby patřili mezi to 1%, ne těch 99%. Pravděpodobnost je ale malá.
BŠ
1.7.2011 20:09
Radost nebo smutek?
Pro tento rok Dukla Jihlava nebude mít statut akademie, tento certifikát kvality. Uteklo nám to pro technické zázemí. Na druhé straně jsme byli hodnoceni velmi dobře v bodech jako tréninkový cyklus, metodika, kvalita trenérského obsazení, spolupráce se školami. Potěší hlavně to uznání v oblasti kvality sportovní výchovy. Co s tím? Být spokojen s dobrým hodnocením toho nejdůležitějšího? Nebo být zklamán s kritikou zázemí? Stav HZS a nezapočetí výstavby druhé haly nemůžeme ovlivnit. Můžeme z části napomáhat v procesu rekonstrukce a údržby a trpělivě čekat, zda začne „konečně“ stavba II. haly, tak důležité pro uspokojení potřeb mládeže, amatérů a bruslící veřejnosti v Jihlavě. Přemýšlím, co jsme mohli udělat za ty tři roky více. Co jsme měli udělat jinak. Až na pár detailů mne nic nenapadá. Při pohledu zpět nenacházím mnoho, co se dalo udělat a zajistilo by jiný stav, tedy akademii pro Jihlavu v této chvíli. Ať to byly letní školy za účasti zahraničních trenérů, projekt KCTM, jednodenní krajské soustředění pro talentované hráče v průběhu každé sezony. To vše přispívá k dobrému hodnocení a ocenění na poli sportovní m. Tam jsme to mohli ovlivnit a měli ve vlastních rukách. V tom ostatním můžeme žádat, naléhat, vysvětlovat, lobovat. To je vše. Zázemí ale hráče nevychová. Ve sportovní výchově je nejdůležitější tréninkový cyklus, metodika, trenérské obsazení. Technické zázemí je pomocný, ale ne nejdůležitější faktor.
Takže jedeme dál naším směrem.
BŠ
17.5.2011 18:36
Bez komentáře.
Článek v MF Sedmička (nezaměňovat za MF Dnes, jde o jiný subjekt) 11.5.2011, autorka Eva Streichsbierová
Nadpis: „Řehoř: V Jihlavě mě už nikdo neuvidí“. Text: „To je teď pryč, v Jihlavě jsem definitivně skončil. Už mě tam nikdo neuvidí,“
Celý článek: http://www.sedmicka.cz/jihlava/clanek?id=253232
Vyjádření hráče a zástupce:
Vážený pane Ščerbane,
na základě článku uvedeném v Sedmičce sport MF, který poskytl náš klient Milan Řehoř jsme dospěli k závěru, že vzhledem k tomu, že některé citace resp." TITULKA" výrazně poškozují jak našeho klienta, tak i Duklu Jihlava resp. náš vzájemný vztah, jsme nuceni se k danému článku vyjádřit. Zásílám jak prohlášení Milana, tak i mé. Věřím, že naše vztahy zůstanou i nadále korektní.
Vyjádření Milana Řehoře k článku uvedeném v Sedmičce sport MF: " Chtěl bych uvést na pravou míru některé citace uvedené v článku a hlavně velmi důrazně se distancuji od titulky "V Jihlavě mě už nikdo neuvidí". Tuto formulaci jsem nikdy nepoužil a ani není pravdivá. Jsem šokován z takové konstrukce! S Duklou jsem měl vždy naprosto korektní vztahy, strávil jsem zde významnou část své sportovní kariéry a v neposlední řadě jsou zde fantastičtí fanoušci!!! S vedením jsme se prostě po velmi úspěšně sezoně dohodli, že je pro mě vhodný čas na změnu. Dále chci sdělit, že mým přáním je abych se někdy mohl opět na Vysočinu vrátit, uvádí v prohlášení Řehoř.
Společnost PSC a.s.,která Milana zastupuje prostřednictvím jeho agenta Davida Dočekala dále uvádí: Z Milanem jsme si po sezóně sedli a zanalyzovali veškeré varianty. Došli jsme k závěru, že Milan cítí potřebu zkusit jiné angažmá po úspěšných letech strávených v Dukle. Vše jsem konzultoval s vedením Dukly panem Šcerbanem a věřím, že najdeme takové řešení, které bude prospěšné jak pro Milana tak i pro Duklu.
S pozdravem
Ing. David Dočekal
předseda dozorčí rady
PSC a.s.
Vážení sportovní přátelé, vítám Vás na svých osobních stránkách, které jsou vlastně reakcí na nespočet žádostí mých fanoušků, fanoušků klubu mého srdce HC Dukla Jihlava, ale i dalších lidí, kteří se zajímají o mé osobní pohledy na dění v současném hokejovém světě. Chtěl bych se zde vyjadřovat k věcem, které mě zaujmou a to nejen k těm, které souvisí s mojí prací jednatele hokejového klubu, ale i k dalším zajímavým zprávám z hokejového světa.Rád bych také podotknul, že zde uveřejněné názory a pocity jsou pouze a jen mé osobní a nelze je spojovat s oficiálními stanovisky klubu HC Dukla Jihlava.
Věřím, že se vám mé stránky, potažmo názory, budou líbit a že se na ně budete rádi vracet. B.Š.
Derby, atmosféra
Chci poděkovat fanouškům Dukly, jak se elegantně a bezproblémově vyrovnali s touto sérií. Byli skvělí. Děkuji i slušným fanouškům z Třebíče, kteří dorazili. Seděli na tribuně na naší straně společně s námi. Jak jsem jim na dotaz, zda mohou přijet na zápasy proti Vsetínu odpověděl, tak jen veřejně potvrzuji. Mohou. A to, že si vezmou dres Třebíče? (Vtip z jejich strany, po mém souhlasu, že mohou přijet na zápasy proti Vsetínu pozn. autora). Klidně.
iDNES a jejich redaktorka slečna Streichsbierová udělaly rozhovor s primátorem krajského města Vysočiny panem Petrem Ryškou a starostou města Třebíč panem Pavlem Pacalem. Rozhovor vyšel 14.3.2025. Původní „hrozí si i trestním oznámením“ je najednou „kočkování“. Primátor Petr Ryška v rozhovoru říká, že fandí Dukle, sleduje ji. Z článku je vidět, že ji opravdu sleduje. Zná vzájemné výsledky obou soupeřů ČF play off ze základní části. Píše, že bude rád, když Dukla postoupí.
Starosta Třebíče je v rozhovoru vykreslován jako exper... [ zobrazit celý ]