Blog Bedřicha Ščerbana
16.5.2011 21:49
Stanislav Neveselý

Zítra 17. května slaví své 75. narozeniny pan Stanislav Neveselý. Stanislav Neveselý patří k největším trenérským osobnostem českého hokeje. Je to velký člověk a trenér. Jako trenér má mimořádný cit pro hráče. To je věc, která se nedá naučit ve škole, ale musíte ji získat trenérskou praxí. A zkušenostmi. Dokázal objevit v mladých hráčích talent a udělat z nich světové hráče. Mluvím z vlastní zkušenosti. Vyhlédl si mě jako neznámého mladíka bez startu v mládežnické reprezentaci. Vytáhl mne do Dukly, obhájil si svůj výběr a dal mi šanci. Takto postupoval v mnoha případech. Spousta hráčů mu vděčí za svou kariéru. Spousta hráčů se určitě připojí k mému blahopřání k tomuto jubileu. Popřeje hodně zdraví: „Stando, děkujeme za vše, máte u nás dveře vždy otevřené“. Hodně krásných let a uvidíme se ve VIP HZS.

15.5.2011 07:10
Bronz= Zlato

Že to nedává smysl? Dává. Naše reprezentace prohrála na MS 2011 v LH pouze jediný zápas, jinak neztratila ani bod a získala pro ČR bronz. To je dáno systémem. Systémem, kterým se hraje MS. Systémem, který někdy pomáhá, někdy poškodí. S jediným prohraným zápasem jsme nejlepším týmem MS. Jsme třetí a přitom nejlepší. Hoši, děkujeme!

10.5.2011 07:29
Spanilá jízda.

Naše reprezentace je zatím na MS v ledním hokeji bezkonkurenční. Poráží jednoho soupeře za druhým. Poráží ho jasným a zřejmým způsobem. Bez zaváhání, bez obtíží. Proti Německu opět bezchybný výkon s perfektní taktikou. Reorganizované útoky (taktika, kdy rozjetý útok sami zastavíte, obrátíte se a vrátíte zpět a v nové vlně opět najíždíte) byla perfektně zvolená a velmi účinná. Němci slavili na letošním šampionátu úspěch právě s obrannou hrou,výborné vracení a obsazování je vedlo k úspěchu. Reorganizovaný útok jim tuto taktiku rozboural. Museli si hráče znova najíždět a v pohybu jsme lepší, takže podruhé nás těžko obsazovali. Je nádhera a potěšení se dívat na naše mužstvo. Kluci nám dělají radost a naplňují nás národní hrdostí. Jdeme MS jako hrdý tým, jenž smetl dosud vše. Jágrova slova a kritika, kterou vyřkl loni na MS v Německu, padla na úrodnou půdu. Žádné velké množství omluvenek letos nepřišlo. Všichni vzorně reprezentují a obětují se pro tým. Proti Rusům měli naši asi sto chutí se pomstít za zákroky, které zvolil soupeř ve snaze obrátit zápas. Udrželi chladnou hlavu, nadřadili tým nad svoje ego a vyhráli. Nenechali se přinutit k oplácení.

Nyní začíná vše znova. Jeden zápas rozhodne o úspěchu, či neúspěchu. Systém MS není ideální. Ale je takový. Naši mají velké ambice a jsou favorité. Vytvořili tým a jdou za úspěchem. Držme jim palce, fanděme jim, hrají i za nás.

[ předchozí ] stránka 29 z 51 [ další ]


Úvodní slovo Bedřicha Ščerbana
Vážení sportovní přátelé, vítám Vás na svých osobních stránkách, které jsou vlastně reakcí na nespočet žádostí mých fanoušků, fanoušků klubu mého srdce HC Dukla Jihlava, ale i dalších lidí, kteří se zajímají o mé osobní pohledy na dění v současném hokejovém světě. Chtěl bych se zde vyjadřovat k věcem, které mě zaujmou a to nejen k těm, které souvisí s mojí prací jednatele hokejového klubu, ale i k dalším zajímavým zprávám z hokejového světa.

Rád bych také podotknul, že zde uveřejněné názory a pocity jsou pouze a jen mé osobní a nelze je spojovat s oficiálními stanovisky klubu HC Dukla Jihlava.

Věřím, že se vám mé stránky, potažmo názory, budou líbit a že se na ně budete rádi vracet. B.Š.

Blog
17.03.2025 20:32
Derby, atmosféra

Chci poděkovat fanouškům Dukly, jak se elegantně a bezproblémově vyrovnali s touto sérií. Byli skvělí. Děkuji i slušným fanouškům z Třebíče, kteří dorazili. Seděli na tribuně na naší straně společně s námi. Jak jsem jim na dotaz, zda mohou přijet na zápasy proti Vsetínu odpověděl, tak jen veřejně potvrzuji. Mohou. A to, že si vezmou dres Třebíče? (Vtip z jejich strany, po mém souhlasu, že mohou přijet na zápasy proti Vsetínu pozn. autora). Klidně.

iDNES a jejich redaktorka slečna Streichsbierová udělaly rozhovor s primátorem krajského města Vysočiny panem Petrem Ryškou a starostou města Třebíč panem Pavlem Pacalem. Rozhovor vyšel 14.3.2025. Původní „hrozí si i trestním oznámením“ je najednou „kočkování“. Primátor Petr Ryška v rozhovoru říká, že fandí Dukle, sleduje ji. Z článku je vidět, že ji opravdu sleduje. Zná vzájemné výsledky obou soupeřů ČF play off ze základní části. Píše, že bude rád, když Dukla postoupí.

Starosta Třebíče je v rozhovoru vykreslován jako exper... [ zobrazit celý ]