Blog Bedřicha Ščerbana
28.4.2011 20:45
Neserióznost zpravodajství.

V iDnes (internetové vydání MF Dnes) vyšel dne 26. dubna 2011 12:31 článek: „Jít do Jihlavy? To s hokejem radši praštím, vzkázal mladý sparťan“

Zdroj:http://jihlava.idnes.cz/clanek.asp?c=A110426_124052_hok_1liga_ten

Tento článek staví klub HC Dukla Jihlava, který vedu, do roviny špatně fungující organizace. Autor článku v něm cituje Petra Vošmika a jeho postoj k angažmá v Dukle Jihlava. Dalo by se říci v pořádku, názor a postoj, kdyby. Kdybych nevěděl, a zástupce hráče JUDr. Karel Pavlík mi písemně nepotvrdil, že Petr s autorem článku panem Salichovem NIKDY NEMLUVIL Citace z emailu zástupce hráče: „ Podle informace od Petra Vošmika, nikdy s autorem článku panem Janem Salichovem nemluvil, nikdy a nikde tato slova nepronesl a velmi se podivoval, kde pan Salichov k těmto vyjádřením přisel.“

Jak si to vysvětlit? Jde o déletrvající snahu některých dřívějších a současných redaktorů MF Dnes informovat o mé osobě a Dukle Jihlava v co nejvíce negativním světle. Kdysi mi bylo naznačeno, že bude snaha mě sesadit z funkce. Vnímám tento článek jako jeden v řadě zapadající do této strategie.

27.4.2011 11:05
„Typická novinářská práce.“

Nejhorší je, že 90% lidí si přečte jen nadpis a pak to komentujou. Vážně nechápu, jak může profesionální redaktor takhle pracovat. V tom rozhovoru je jasně patrný, že Vošmik nemá nic proti Dukle, ale proti 1. lize... Fórum Dukly Jihlava 26.4.2011, 21:41

Vykradený, recyklovaný a jen lehce poupravený článek s jiným nadpisem a autorem - typická "novinářská" práce. Fórum Dukly Jihlava 26.4.2011, 22:21 |

Diskuse k článku v MF Dnes

Zvykl jsem si na snahu popisovat daná témata co možná nejnegativněji směrem k Dukle Jihlava. S MF Dnes máme velmi špatné vztahy. Není to tak dávno, co jsem se dočetl v MF Dnes, že "vedení Dukly zuří" (nebyla to absolutně žádná pravda a já se striktně distancuji od tohoto výroku), stěhovali mne a mou rodinu do ulice budoucích "Dukelských hrdinů" do domu s výhledem na "mé království", atd. Vnímám dlouhodobou snahu o negativní informování o mé osobě a Dukle. Příště možná poradí mé manželce, aby se mnou rozvedla, když už nás i stěhovali. Tento styl zpravodajství a střet zájmů u naší bývalé PR pracovnice a zároveň redaktorky MF Dnes, který jsem odmítl akceptovat, je příčinou špatných vztahů mezi mnou a MF Dnes.

22.4.2011 21:36
Herní činnosti jednotlivce.

Hokej se v posledních letech nesmírně vyrovnal. Špička je širší, týmy jsou vyrovnané, každý může vyhrát s každým. Co tedy rozhoduje o úspěchu nebo neúspěchu?

Včerejší zápas s Finy. Oba týmy hrály systém 1-2-2 s přechodem na 1-4 na vlastní modré. Oba týmy měly stejné postavení na buly v obranném pásmu s třemi hráči před vlastní brankou. Co rozhodovalo zápas? „Herní činnost jednotlivce“. Naši byli po celý zápas lepší. Hrál se pohledný, atraktivní hokej. Měli jsme více šancí. Přesto jsme dlouho tahali za kratší konec. Finové dokázali využít jednu vyloženou šanci a ještě tím způsobem, že se hráč dostal na dorážku. Takových šancí jsme my měli více, ale my je využít nedokázali. Byli jsme lepší na puku, v kombinacích, v soubojích. Měli jsme územní převahu. Ale ta „herní činnost jednotlivce“ byla zásluhou jedné využité šance na straně Finů.

Zápas jsme otočili akcí z hokejové učebnice. Přesněji řečeno Rolinek předvedl to, co je základem každého kolektivního sportu: „Nahraj a jeď“. Nahrál a hned si najel pro zpětnou nahrávku. Tahle akce rozhodla zápas. Zápas, který jsme měli ve své režii, ale nemohli jsme se dlouho prosadit.

Současné generaci chybí právě ta „herní činnost jednotlivce“. V této činnosti v mládeži zaostáváme. Kvalita tréninků a jejich úroveň určitě stoupla. Chybí jim ale to „navíc“. Ta volná hra za barákem, plácání do míče, míčku, tenisáku, kuličky nebo jen pouhé odpalování kamínků. Trénink sám nestačí. Děti odtrénují a jdou si sednout k počítači. Pokud chtějí něco dokázat, musí tím žít. Musí znát pouze školu a hokej. Jinak to nejde a na nic jiného není čas. Nebo to dělají pouze napůl. Platí to v hokeji, fotbale, ale i v životě u různých profesí.

Na vyhlašování ankety „Nejlepší sportovec Vysočiny“ jsem se po roce potkal s Petrem Novákem, trenérem Martiny Sáblíkové. Každý ho uznává jako výborného trenéra, odborníka. Po jedné větě jsme skončili u tématu VO2max, ventilace, výkon v KW atd. Asi si lidé kolem nás mysleli, že jsme blázni. Určitě. Do sportu.

[ předchozí ] stránka 30 z 51 [ další ]


Úvodní slovo Bedřicha Ščerbana
Vážení sportovní přátelé, vítám Vás na svých osobních stránkách, které jsou vlastně reakcí na nespočet žádostí mých fanoušků, fanoušků klubu mého srdce HC Dukla Jihlava, ale i dalších lidí, kteří se zajímají o mé osobní pohledy na dění v současném hokejovém světě. Chtěl bych se zde vyjadřovat k věcem, které mě zaujmou a to nejen k těm, které souvisí s mojí prací jednatele hokejového klubu, ale i k dalším zajímavým zprávám z hokejového světa.

Rád bych také podotknul, že zde uveřejněné názory a pocity jsou pouze a jen mé osobní a nelze je spojovat s oficiálními stanovisky klubu HC Dukla Jihlava.

Věřím, že se vám mé stránky, potažmo názory, budou líbit a že se na ně budete rádi vracet. B.Š.

Blog
17.03.2025 20:32
Derby, atmosféra

Chci poděkovat fanouškům Dukly, jak se elegantně a bezproblémově vyrovnali s touto sérií. Byli skvělí. Děkuji i slušným fanouškům z Třebíče, kteří dorazili. Seděli na tribuně na naší straně společně s námi. Jak jsem jim na dotaz, zda mohou přijet na zápasy proti Vsetínu odpověděl, tak jen veřejně potvrzuji. Mohou. A to, že si vezmou dres Třebíče? (Vtip z jejich strany, po mém souhlasu, že mohou přijet na zápasy proti Vsetínu pozn. autora). Klidně.

iDNES a jejich redaktorka slečna Streichsbierová udělaly rozhovor s primátorem krajského města Vysočiny panem Petrem Ryškou a starostou města Třebíč panem Pavlem Pacalem. Rozhovor vyšel 14.3.2025. Původní „hrozí si i trestním oznámením“ je najednou „kočkování“. Primátor Petr Ryška v rozhovoru říká, že fandí Dukle, sleduje ji. Z článku je vidět, že ji opravdu sleduje. Zná vzájemné výsledky obou soupeřů ČF play off ze základní části. Píše, že bude rád, když Dukla postoupí.

Starosta Třebíče je v rozhovoru vykreslován jako exper... [ zobrazit celý ]