Blog Bedřicha Ščerbana
7.12.2010 04:19
Ščerban vydržel mlžit hodinu
Tak nějak zněl název titulku. Čím jsem se provinil, či jak mlžil? Telefonický dotaz redaktora MF Dnes byl, zda jako trenér přichází Petr Vlk. Vůbec způsob informování v té době byl zajímavý. Všichni věděli, že mé vztahy se slečnou Streichsbierovou, redaktorkou MF Dnes, jsou špatné a že spolu nemluvíme a nekomunikujeme. Já to dodržoval úplně. Slečna redaktorka mě nezdraví, nemluví se mnou, ale v případě zisku informací a rozhovorů to neplatí, pak se vše vrátí do původní polohy. Proto mi vždy někdo jiný zavolal a slečna novinářka pak ten článek psala. Tedy jiná osoba vedla rozhovor, jiná psala článek. Odpověděl jsem, že jsem s Petrem zatím nejednal. V té době jsem dodržoval domluvu s Petrem, že odchod z Olomouce a návrat do Jihlavy oznámí napřed on v Olomouci a pak teprve já. Po hodině mi Petr zavolal, že informaci „pustil“ ven a já mohu zveřejnit potřebné informace též. Telefonicky jsem se okamžitě spojil s redaktorem panem Salichovem a řekl mu, jak se věci mají a proč jsem pouze potvrdil, že Petr Vlk je na seznamu jmen bez dalších informací. Řekl jsem mu, že jsem s Petrem zatím nejednal, pouze jsme se shodli na tom, že já mám zájem o něj jako o trenéra a on má zájem přijít. Řekl jsem mu, že si vážím důvěry ve slovo o tom, že se domluvíme. Petr ještě v té době ani neviděl návrh smlouvy ani jsme nejednali. Pouze jsme si do telefonu řekli, že „do toho jdeme“. Přesto ukončil rozhovory o angažmá v Olomouci a oznámil, že odchází do Dukly. V té chvíli bez smlouvy a znalosti podmínek. Této důvěry si velmi vážím. Také jsem své slovo dodržel. Dle mého názoru došlo opět k využití situace k negativní informaci, „Ščerban mlžil“. Jak zabránit možnostem negativního využití každé maličkosti v můj neprospěch, či neprospěch Dukly? Mohl jsem mlčet a nechat informace v původním znění pro MF Dnes, to se mi nezdálo seriózní, situace se změnila. Mohl jsem hned na počátku říci, jak to je a požádat o nezveřejňování informace, to by znamenalo porušit dané slovo Petrovi. Ctím dohody, proto jsem nemohl porušit dané slovo. Co s tím? Nejlépe je nekomunikovat. Tak se vyhnu negativnímu zpravodajství o své osobě, či Dukle. Novinář/ka si musí najít jinou možnost, jak získat negativní nádech informace do novin. Nemám záznam rozhovoru s MF Dnes, byl veden telefonicky. Mnou použité věty nemusí být, vzhledem k časovému odstupu, plně autentické. Příště: Populista Ščerban BŠ

4.12.2010 07:26
Herní euforie
Dostal jsem dotaz v rubrice „PTEJTE SE“ k herní euforii Dukly. Herní euforie je stav, který se kolem týmu vytváří. A vytváří ho hráči a okolí. Trenéři, realizační tým a i (zdůrazňuji i) fanoušci. Hráč v euforii je schopný podat neuvěřitelné výkon. Nikdo přesně neví, jak stav herní euforie vytvořit. Je daný náladou v kabině, klimatem v okolí, náladou fanoušků. Rozhodnutí trenéra, kdy povzbudit a kdy kritizovat je ve sportovní psychologii to nejtěžší a nedá se to naučit. Zrovna tak fanoušci dokážou mužstvo až neuvěřitelně zvednout a hnát vpřed. Ještě těžší je stav euforie udržet. Přáním diváků je tento stav udržet po dobu několika měsíců aspoň do konce sezóny. Je to těžké, ale mají to v rukou i sami fanoušci. Musíte si udržet herní euforii navzdory vnějším vlivům. A samozřejmě roste motivace soupeřů Vás porazit. Pokud se i nadále bude vytvářet tak báječná atmosféra na HZS za naplněného hlediště, bude se i lépe hrát klukům, diváci budou mít lepší prožitky, bude lepší atmosféra při utkáních a tak dokola. Hráči a fanoušci, euforie, to jsou propojené nádoby. Snažíme se udržet herní projev atraktivní pro oko diváka. Děláme pro to všichni maximum. Současně se snažíme do týmu zapracovat juniory, dávat jim šanci. Co je pro mě důležité, je názor diváka a stálého příznivce klubu o herní euforii v této sezóně. Je to ocenění hráčů od stálého diváka. BŠ

2.12.2010 07:53
Korespondence o Videoklipu "Probuď v sobě Duklu": Natáčení klipu se mi velice líbilo, včetně klipu ze zákulisí natáčení. Tak jsem svým jménem zaslal tvůrcům osobní poděkování. Klip najdete zde a záběry z natáčení klipu jsou zde
Od: Bedřich Ščerban (HC Dukla Jihlava)
Pro: Jan Poukar (Poukardesign)
Datum:čt 2.12.2010 14:28
Vážený pane Poukar.
Zhlédl jsem celý spot a chtěl bych Vám touto cestou poděkovat. Je to dobře udělané a velmi zajímavě zpracované.
Ještě jednou děkuji.


Od: Jan Poukar
Pro Bedřich Ščerban
Datum:čt 2.12.2010 14:37
Dobrý den přeji,
děkuji moc! Velmi si toho poděkování a pochválení vážím, protože je to taková motivace pro práci na dalších projektech. Ještě jednou díky a přeji Dukle mnoho úspěchů na dobré cestě kam se v posledních letech ubírá.

[ předchozí ] stránka 36 z 51 [ další ]


Úvodní slovo Bedřicha Ščerbana
Vážení sportovní přátelé, vítám Vás na svých osobních stránkách, které jsou vlastně reakcí na nespočet žádostí mých fanoušků, fanoušků klubu mého srdce HC Dukla Jihlava, ale i dalších lidí, kteří se zajímají o mé osobní pohledy na dění v současném hokejovém světě. Chtěl bych se zde vyjadřovat k věcem, které mě zaujmou a to nejen k těm, které souvisí s mojí prací jednatele hokejového klubu, ale i k dalším zajímavým zprávám z hokejového světa.

Rád bych také podotknul, že zde uveřejněné názory a pocity jsou pouze a jen mé osobní a nelze je spojovat s oficiálními stanovisky klubu HC Dukla Jihlava.

Věřím, že se vám mé stránky, potažmo názory, budou líbit a že se na ně budete rádi vracet. B.Š.

Blog
17.03.2025 20:32
Derby, atmosféra

Chci poděkovat fanouškům Dukly, jak se elegantně a bezproblémově vyrovnali s touto sérií. Byli skvělí. Děkuji i slušným fanouškům z Třebíče, kteří dorazili. Seděli na tribuně na naší straně společně s námi. Jak jsem jim na dotaz, zda mohou přijet na zápasy proti Vsetínu odpověděl, tak jen veřejně potvrzuji. Mohou. A to, že si vezmou dres Třebíče? (Vtip z jejich strany, po mém souhlasu, že mohou přijet na zápasy proti Vsetínu pozn. autora). Klidně.

iDNES a jejich redaktorka slečna Streichsbierová udělaly rozhovor s primátorem krajského města Vysočiny panem Petrem Ryškou a starostou města Třebíč panem Pavlem Pacalem. Rozhovor vyšel 14.3.2025. Původní „hrozí si i trestním oznámením“ je najednou „kočkování“. Primátor Petr Ryška v rozhovoru říká, že fandí Dukle, sleduje ji. Z článku je vidět, že ji opravdu sleduje. Zná vzájemné výsledky obou soupeřů ČF play off ze základní části. Píše, že bude rád, když Dukla postoupí.

Starosta Třebíče je v rozhovoru vykreslován jako exper... [ zobrazit celý ]