Měřítko
V současné době hrají za „A“ tým Dukly Jihlava dva hráči juniorského věku z Vítkovic. Jejich angažování přineslo užitek pro oba týmy.
My jsme měli spoustu zranění, Jarda Mareš ukončil ze zdravotních důvodů kariéru, juniorka měla náročný program. Celá sezona juniorů je náročná. Letošní model není ideální. Už teď se projevují důsledky ve velkém množství zranění hráčů v juniorkách po celé republice. Většina týmů hlásí mnoho úponových zranění a, co je také velmi důležité, junioři zanedbávají školu. Byli jsme tedy v situaci nedostatku hráčů, potřeby udržet výkonnost juniorů a doplnit „A“ tým a navodit opět konkurenční prostředí. Rozhodli jsme se s trenéry pro variantu angažování dvou mladých nadějných hráčů z Vítkovic. Vítkovice jsou tým extraligy a dlouhodobě dobře pracují s mládeží. Měl jsem z rozhovorů dojem, že oni jsou naopak rádi, že kluci půjdou právě do Dukly.
Přistoupit k variantě angažování více juniorů z Dukly do „A“ týmu by se neobešlo bez výkonnostního dopadu na tým juniorů. Nedošlo by k navození vyšší konkurence.
Co je ale hlavní, v čem já vidím největší plus této varianty, je: „měřítko“. Právě proto, že jsem si vědom dobré práce Vítkovic, mohu přímo porovnávat výkonnost našich a jejich odchovanců. A to přímo na ledě bok po boku. Můžeme na tréninku sledovat a porovnávat technickou zdatnost hráčů, taktickou vyspělost, herní dovednosti jednotlivce atd. To má pro nás velký význam. Tato možnost se nabízí i našim hráčům. Mohou se porovnávat. Tato zpětná vazba je velmi důležitá a jsem přesvědčen, že pomůže oběma stranám i hráčům.
Pozitiva tohoto kroku jsou jasná.
BŠ
10.12.2010 19:51
Fámy II.
Ještě dnes se mi ozval člověk, který mě upozornil na fámu o mé přítomnosti v sázkové kaceláři - tady je část jeho e-mailu:
dotyčný co to říkal, se lekl, že o tom píšete na blogu. Nakonec Vás tam neviděl před zápasem, ale někdy loni a vlastně ani neví, jestli jste to byl Vy. Je dobře, že ten blog máte a na všechno reagujete :) Nebudu Vám říkat, kdo mi to říkal, protože mě o to prosil. Myslím, že už příště to neřekne.
Tato fáma skončila hned, jak jsem se o ní dozvěděl. Nechci řešit, kdo ji šířil. Chci poděkovat tomu, kdo mi o fámě řekl. Když měly být předloženy důkazy, fáma skončila BŠ
10.12.2010 02:24
Fámy
Fámy jsou pro mě důkazem těžkého období týmu. Objeví se vždy, když se nedaří. Je to určitý výraz nespokojenosti. A obvykle se ve fámách hledá viník nebo obětní beránek. Pozitivní fámy neexistují, snad s výjimkou zaručených zpráv o možném posílení týmu. Fáma se šíří s cílem Vám ublížit, poškodit. Autor fámy se snaží zůstat nepoznán. Kdyby autor fámy prozradil, kým je nebo předložil důkaz, bylo by možné se tvrzením zabývat. Takto se fáma pouze šíří a nelze ji zastavit. Na fámách mě víc než obsah zajímá jejich život. Jestli fáma žije nebo nežije. Fáma přestane žít tehdy, jestli se přestane šířit. Nejlepší způsob, jak zabránit šíření fám je poctivá práce.
Taková je i fáma, že jsem byl viděn v sázkové kanceláři (před posledním domácím zápasem), ne uvnitř, ale jak vycházím, a že zápas byl prodaný. Nemám problém být konfrontován s tím, kdo mě viděl. Nemám problém, aby sázkové kanceláře zveřejnili mé fotky z návštěvy včetně data, času a tiketu. Minulý rok jsem podával vysvětlení na Policii ČR. Tehdy se také šířily nepodložené informace. "Jsme dole", řečeno hokejovým slangem. Třetí v tabulce, pět bodů ztráta na čelo tabulky. Objevují se kolem nás fámy, ztrácíme přízeň fanoušků. Pracujeme na zlepšení. BŠ
Vážení sportovní přátelé, vítám Vás na svých osobních stránkách, které jsou vlastně reakcí na nespočet žádostí mých fanoušků, fanoušků klubu mého srdce HC Dukla Jihlava, ale i dalších lidí, kteří se zajímají o mé osobní pohledy na dění v současném hokejovém světě. Chtěl bych se zde vyjadřovat k věcem, které mě zaujmou a to nejen k těm, které souvisí s mojí prací jednatele hokejového klubu, ale i k dalším zajímavým zprávám z hokejového světa.Rád bych také podotknul, že zde uveřejněné názory a pocity jsou pouze a jen mé osobní a nelze je spojovat s oficiálními stanovisky klubu HC Dukla Jihlava.
Věřím, že se vám mé stránky, potažmo názory, budou líbit a že se na ně budete rádi vracet. B.Š.
Derby, atmosféra
Chci poděkovat fanouškům Dukly, jak se elegantně a bezproblémově vyrovnali s touto sérií. Byli skvělí. Děkuji i slušným fanouškům z Třebíče, kteří dorazili. Seděli na tribuně na naší straně společně s námi. Jak jsem jim na dotaz, zda mohou přijet na zápasy proti Vsetínu odpověděl, tak jen veřejně potvrzuji. Mohou. A to, že si vezmou dres Třebíče? (Vtip z jejich strany, po mém souhlasu, že mohou přijet na zápasy proti Vsetínu pozn. autora). Klidně.
iDNES a jejich redaktorka slečna Streichsbierová udělaly rozhovor s primátorem krajského města Vysočiny panem Petrem Ryškou a starostou města Třebíč panem Pavlem Pacalem. Rozhovor vyšel 14.3.2025. Původní „hrozí si i trestním oznámením“ je najednou „kočkování“. Primátor Petr Ryška v rozhovoru říká, že fandí Dukle, sleduje ji. Z článku je vidět, že ji opravdu sleduje. Zná vzájemné výsledky obou soupeřů ČF play off ze základní části. Píše, že bude rád, když Dukla postoupí.
Starosta Třebíče je v rozhovoru vykreslován jako exper... [ zobrazit celý ]