Hranice etiky fandění
Podporuji slušné aktivity fanoušků. Hecování a škádlení jednotlivých táborů fans patří k hokeji a přispívá k atmosféře a náboji zápasu. Akce se samolepkami Rebel Hearts, kde je využito předělané logo HC Dukly Jihlava, podle mého názoru překročila hranici škádlení a hecování. Zavraždění „Ježečka“ sekyrou vyobrazené na samolepce překročilo meze slušnosti. Nicméně jsme nad tím mávli rukou. Považovali jsme to za nevkusné, ale neřešili to. Věc získala jiný rozměr, když jsme podle informací v tisku zjistili, že akce měla výdělečný charakter. MF Dnes zjistila, že samolepky sloužily k obchodním zájmům a měly velký komerční úspěch. Byly prodány v počtu 2200ks po 5,-Kč a z toho 4,-Kč byly použity na aktivity sdružení. Tak to samo sdružení prezentovalo na svých webových stránkách. Informace o komerčním využití a úspěchu akce byly ihned, po zájmu médií, z webových stránek staženy. O celé kauze informovala MF Dnes. Pravděpodobně tedy došlo ke zneužití ochranné známky za účelem vytvoření zisku. V logu Dukly je zastoupeno i město Jihlava, nevím v této chvíli, jaký postoj zaujme ke zneužití loga město. Ty čtyři koruny tedy tvořily zisk. 8.800,-Kč bylo vyděláno prodejem předělaného loga, chráněné známky HC Dukly Jihlava, s.r.o. Co tedy se ziskem, který byl vytvořen zneužitím chráněné známky? Pokud bychom peníze získali na základě soudního rozhodnutí, věnovali bychom je dětskému oddělení havlíčkobrodské nemocnice. Navrhuji tedy jednodušší a rychlejší řešení. Ať je Rebel Hearts jménem Dukly Jihlava věnují dětskému oddělení havlíčkobrodské nemocnice. Budou tam mnohem rychleji, než pokud bychom se jich domáhali právní cestou, a poslouží dobrému účelu. Domnívám se, že je to nejlepší řešení kauzy zneužití registrované známky.
BŠ
24.12.2010 10:04
Reakce na článek: „Hodnocení „Regionálního poháru!?“
Je jednoduché něco kritizovat a znevažovat. Je složité něco vybudovat. Sloupek v MF Dnes Vysočina ze dne 21.12.2010 „Regionální hokejový pohár skončil fraškou“, byl všeobecně vnímán jako „plivanec“. O tom svědčí i jedna reakce z klubu, účastníka regionálního poháru. Po přečtení článku a mé reakce mi přišel email. Část otiskuji:
„Někteří novináři jsou prostě mimozemšťani, s tím nic nenaděláme. Kvůli takovému slintu rozhodně příští rok méně diváků nepřijde. Ta tvá reakce je velmi výstižná.“
Regionální pohár bude i příští rok.
22.12.2010 12:10
Hodnocení „Regionálního poháru!?“
Čtyři kluby hodnotí Regionální pohár pozitivně. Čtyři kluby se shodují v přínosu poháru pro jejich přípravu. Čtyři kluby chtějí pokračovat. V Jihlavě byla na zápasy Regionálního poháru dvakrát větší návštěva než na normální přípravné zápasy. Ve Znojmě, pokud se dobře pamatuji, bylo na utkání poháru Znojmo - Dukla 1800 diváků. Hodnocení redaktora: „Regionální hokejový pohár skončil fraškou“ úterý 21.12.2010 MF Dnes Vysočina. Diametrální rozdíl.
Dva kluby nepřijely na vyhlašování, omluvily se ráno těsně před začátkem tiskové konference. Chápu to, zažil jsem si to. Kdybychom si s klukama nesehnali náhradní dopravu autem z letiště ve Frankfurtu, sedíme díky počasí ne dva dny, ale možná ještě dnes na letišti v Německu. Cesta z Moskvy trvala dva dny. Přesto redaktor MF Dnes hodnotí pohár díky neúčasti dvou klubů na tiskové konferenci jako frašku a fiasko. Sám přitom na tuto událost pořádanou pro novináře přišel pozdě. Nestihl pár úvodních informací. Věděl by více. Na negativní hodnocení poháru a závěrečné tiskové konference z jeho strany to stačilo. Co na tom, že čtyři kluby to hodnotí pozitivně.
Čtenář se nedozví, kdo jak hrál, jak vypadá tabulka, jaké jsou plány do budoucna (možná tyto informace pozdním příchodem prošvihl), přečte si, že to bylo fiasko.
Jedinou informaci, kterou MF Dnes ze závěrečného aktu přineslo, byl negativní pohled. Pokud považuje MF Dnes Regionální pohár za frašku a fiasko, nemusí o něm psát, nemusí chodit na tiskové konference, nemusí tomu věnovat prostor v novinách. Pokud to je fraška a fiasko, nikoho to nezajímá, Pokud to nikoho nezajímá, není potřeba tomu věnovat sloupek.
BŠ
Vážení sportovní přátelé, vítám Vás na svých osobních stránkách, které jsou vlastně reakcí na nespočet žádostí mých fanoušků, fanoušků klubu mého srdce HC Dukla Jihlava, ale i dalších lidí, kteří se zajímají o mé osobní pohledy na dění v současném hokejovém světě. Chtěl bych se zde vyjadřovat k věcem, které mě zaujmou a to nejen k těm, které souvisí s mojí prací jednatele hokejového klubu, ale i k dalším zajímavým zprávám z hokejového světa.Rád bych také podotknul, že zde uveřejněné názory a pocity jsou pouze a jen mé osobní a nelze je spojovat s oficiálními stanovisky klubu HC Dukla Jihlava.
Věřím, že se vám mé stránky, potažmo názory, budou líbit a že se na ně budete rádi vracet. B.Š.
Derby, atmosféra
Chci poděkovat fanouškům Dukly, jak se elegantně a bezproblémově vyrovnali s touto sérií. Byli skvělí. Děkuji i slušným fanouškům z Třebíče, kteří dorazili. Seděli na tribuně na naší straně společně s námi. Jak jsem jim na dotaz, zda mohou přijet na zápasy proti Vsetínu odpověděl, tak jen veřejně potvrzuji. Mohou. A to, že si vezmou dres Třebíče? (Vtip z jejich strany, po mém souhlasu, že mohou přijet na zápasy proti Vsetínu pozn. autora). Klidně.
iDNES a jejich redaktorka slečna Streichsbierová udělaly rozhovor s primátorem krajského města Vysočiny panem Petrem Ryškou a starostou města Třebíč panem Pavlem Pacalem. Rozhovor vyšel 14.3.2025. Původní „hrozí si i trestním oznámením“ je najednou „kočkování“. Primátor Petr Ryška v rozhovoru říká, že fandí Dukle, sleduje ji. Z článku je vidět, že ji opravdu sleduje. Zná vzájemné výsledky obou soupeřů ČF play off ze základní části. Píše, že bude rád, když Dukla postoupí.
Starosta Třebíče je v rozhovoru vykreslován jako exper... [ zobrazit celý ]