Blog Bedřicha Ščerbana
27.10.2009 03:22
Extraliga a Kometa.

Mám vizi dostat se s Duklou tam, kam patří. Nevím, zda se to podaří, ale nemá cenu si dávat malých cílů. Může mít Dukla jiný dlouhodobý cíl, než postup mezi elitu? Já myslím, že ne. Od začátku tvrdím, že je zapotřebí k dosažení tohoto snu splnění tří podmínek. 1. Stadion. Je zapotřebí zrekonstruovat HZS. Udělat z něj důstojný stánek. Tato podmínka není jen vizuální nutností pro účast v extralize, ale i ekonomickou nutností. Nový HZS přiláká kapitál, sponzory, zvýší vyjednávací možnosti. 2. Rozpočet. Zajistit extraligový rozpočet není jednoduché a v době ekonomické krize dost složité. Rozpočet je však dost svázaný s první podmínkou. 3. Mládež. Dukla musí produkovat hráče, kteří budou mít extraligovou výkonnost. Samozřejmě ne všichni zůstanou v Dukle. Můžou ale přinést ekonomický zisk ve formě výchovného, které náleží mateřskému klubu. Ten se pak použije ku prospěchu klubu.

Pokud se podíváme na tyto tři podmínky z pohledu Komety, můžeme se zamyslet nad jejím postavením. První bod byl splněn tak akorát. Brněnská hala není moderní aréna, ale svou funkci pro extraligu je schopna plnit. Rozpočet. Tato podmínka byla splněna vrchovatě. Kometa se zařadila hned mezi bohatší kluby. Sponzorů byl dostatek, divácký zájem enormní a prodej permanentek jim mohla závidět většina klubů. Mohli si postavit tým dle svého uvážení a možností hráčského trhu. A právě ty možnosti trhu byly asi limitující. Kde vzít volné hráče? A jsme u třetí podmínky. Mládež. Tady je potřeba se poučit. Kometa se snažila dát konkurence schopné mužstvo dohromady propojením Znojma a Komety. K tomu nějaké nákupy a byl tým. Je otázkou, jak konsistentní ten tým je? Podle předpokladů se Kometa měla pohybovat v klidných vodách. Fanoušci mysleli mnohem výše. Podle výsledků zatím tým nešlape. Výsledky se nedostavují.

To jsou pro mě otázky k zamyšlení. To jsou pro nás příklady k poučení. Mnohem lépe se totiž pak hodnotí postavení juniorů Dukly. Šli jsme do toho převážně s vlastními odchovanci. Smyslem je zjistit, jak na tom jsme ve výchově mládeže. Nemá cenu držet extraligu juniorů na základě pomoci jiných oddílů. Tito hráči totiž nejsou budoucností Dukly. Budoucností jsou hráči z Dukly a kraje Vysočina. Držme jim palce, sledujme, jak naplňují třetí podmínku.

12.10.2009 04:06
Dukla a současnost.Zamyšlení

Nedávno jsem reagoval na článek, který svým způsobem psaní, mícháním faktů, čísel a úhlem pohledu poškozoval Duklu Jihlava. Při psaní reakce jsem se zamyslel na současností Dukly a naší společnosti a vynořilo se mi několik otázek:

1. Proč někdo útočí tímto způsobem na něco tak jedinečného jako je Dukla Jihlava? Není moc věcí, které by nás, jako město, proslavily doma a ve světě. Na co bychom mohli být hrdi a chlubit se tím. Místo toho, abychom toho komerčně a reklamně využili, tak to sami znehodnocujeme. Cena značky Dukla je vysoká. Proč se ji sami snažíme znehodnotit?
2. Je všeobecný stav naší generace, že nemáme v úctě naše předky a to, čeho jsme dosáhli?
3. Je to charakter nás Čechů, ve stylu nemusím být dobrý, mně stačí, když ostatní budou horší?

Bylo mi, při psaní reakce na článek, z toho všeho smutno. Místo abychom využili této značky a všichni se díky ní posunuli výše. Místo abychom zviditelnili sebe, město, okolí, firmy, tak raději bouráme práci druhých, snižujeme kvalitu toho, co děláme. Byla to náhoda nebo úmysl? Je to součástí nějakého plánu nebo to byla neprofesionalita pisatele? Začínám mít pocit, že je to vše plánováno. Že za tím je snaha poškodit Duklu, překazit rozvoj tohoto klubu a zastavit výstavu tréninkové haly, která má sloužit veřejnosti, dětem, mládeži, amatérům atd., a následně i arény. Přitom nás Dukla doslova a do písmene živí. Kolik firem je na ní napojeno, kolik fanoušků, diváků chodí na hokej, kolik dětí zde sportuje, kolik dětí se zde učí bruslit, kolik novinářů píše články o Dukle a kolik novin se díky článkům o Dukle prodá, články o Dukle jsou často nejčtenější. A tak bych mohl pokračovat. Připadá mi to, že máme nádherný talent, řezat si větev sami pod sebou. Dukla dala v dobách, kdy patřila armádě městu Jihlava hodně, včetně vlivu na její dějiny. Dnes, když ji to máme z části vrátit, ji zavrhneme. Říkám NE, budu za ni bojovat a doufám, že najdu hodně spolubojovníků.

[ předchozí ] stránka 51 z 51


Úvodní slovo Bedřicha Ščerbana
Vážení sportovní přátelé, vítám Vás na svých osobních stránkách, které jsou vlastně reakcí na nespočet žádostí mých fanoušků, fanoušků klubu mého srdce HC Dukla Jihlava, ale i dalších lidí, kteří se zajímají o mé osobní pohledy na dění v současném hokejovém světě. Chtěl bych se zde vyjadřovat k věcem, které mě zaujmou a to nejen k těm, které souvisí s mojí prací jednatele hokejového klubu, ale i k dalším zajímavým zprávám z hokejového světa.

Rád bych také podotknul, že zde uveřejněné názory a pocity jsou pouze a jen mé osobní a nelze je spojovat s oficiálními stanovisky klubu HC Dukla Jihlava.

Věřím, že se vám mé stránky, potažmo názory, budou líbit a že se na ně budete rádi vracet. B.Š.

Blog
17.03.2025 20:32
Derby, atmosféra

Chci poděkovat fanouškům Dukly, jak se elegantně a bezproblémově vyrovnali s touto sérií. Byli skvělí. Děkuji i slušným fanouškům z Třebíče, kteří dorazili. Seděli na tribuně na naší straně společně s námi. Jak jsem jim na dotaz, zda mohou přijet na zápasy proti Vsetínu odpověděl, tak jen veřejně potvrzuji. Mohou. A to, že si vezmou dres Třebíče? (Vtip z jejich strany, po mém souhlasu, že mohou přijet na zápasy proti Vsetínu pozn. autora). Klidně.

iDNES a jejich redaktorka slečna Streichsbierová udělaly rozhovor s primátorem krajského města Vysočiny panem Petrem Ryškou a starostou města Třebíč panem Pavlem Pacalem. Rozhovor vyšel 14.3.2025. Původní „hrozí si i trestním oznámením“ je najednou „kočkování“. Primátor Petr Ryška v rozhovoru říká, že fandí Dukle, sleduje ji. Z článku je vidět, že ji opravdu sleduje. Zná vzájemné výsledky obou soupeřů ČF play off ze základní části. Píše, že bude rád, když Dukla postoupí.

Starosta Třebíče je v rozhovoru vykreslován jako exper... [ zobrazit celý ]