Porazit Spartu
Chápu radost, jaká zavládla v mančaftu mladšího dorostu po vítězství nad Spartou Praha 3:2. Obzvláště, když měl trenér Jungwith k dispozici 11 hráčů v poli. I já jsem jako hráč hrál utkání se Spartou a znám ten báječný pocit vítězství nad Spartou. Nyní ho prožívám jako jednatel Dukly. Slova hostujícího trenéra po utkání směrem k našemu mužstvu beru jako poctu. Mladíci mi dělají radost. Vzpomněl jsem si na slova pana Holíka, který je veřejností vnímán jako hokejová legenda a odborník, že se v Dukle dělá mládež špatně. Kde čerpal informace na tento názor? Když se podívám na výsledky mládeže, tak jsou dobré. Jedny z nejlepších za poslední roky. Odsud asi nevycházel. Že bychom trénovali špatně? Moc individuální herní činnosti hráče na ledě a málo celoplošné cvičení? Pana Holíka jsem neviděl u nás na HZS při trénincích mládeže. Neviděl jsem ho metodicky sledovat tento proces. Odsud asi taky nemůže pramenit jeho kritika. Odkud tedy? Šlo o to napsat prostě „ Dukla dělá něco špatně????????????????????“ Novináři to rádi napíší. Vždyť je to názor hokejové legendy.
26.11.2009 09:59
Škatule Dukly
Tak jsme podle MF-DNES hráli v Dukle hru Škatule, škatule hejbejte se! Ráno po utkání s Olomoucí si přál trenér Augusta se mnou hovořit mezi čtyřmi očima. A oznámil mi, že odstupuje. Cítil jsem, že přemlouvat ho k setrvání nemá smysl. Situaci jsem ihned řešil přeskupením sil Dukly. Vybírat a následně povolat cizího trenéra znamenalo přijít o čas. V době rozehrané soutěže by šlo alespoň o týdny nebo měsíce. K tomu se nový trenér musí seznámit s prostředím. Svou důvěru jsem dal Romanovi Mejzlíkovi. Prostředí zná. Čas na seznámení s týmem nepotřebuje. A šlo především o čas, který by nový trenér "z venku" potřeboval na seznámení s týmem. Tento čas jsem si nemohl dovolit obětovat v době rozehrané soutěže.
Neradím novinářům, jak psát noviny. Speciálně MF-DNES,pro kterou pracuje i PR zaměstnankyně Dukly, mi pravidelně radí, jak řídit Duklu. Musím vyřešit situaci, kdy tisková mluvčí klubu pracuje zároveň pro místní média. Novinář by měl být nestranný a nezávislý. Vnímám to jako problém.
26.11.2009 09:52
Události minulých dní.
V uplynulých dnech mě zaujalo několik věcí.
1. City Park slavil roční výročí. Při té příležitosti jsem si vzpomněl na problémy při prosazování záměru výstavby CP. Na odpor jednotlivců i skupin proti výstavbě nákupního centra. Dnes s odstupem času se najde jen málokdo, kdo by neviděl ten pozitivní přínos CP pro město Jihlava. Jak město, tak i my občané si musíme uvědomit, že jsme krajské město. Moc jsme to chtěli, pak je zapotřebí, být si vědom i druhé stránky mince této skutečnosti. Musíme se chovat jako krajské město se všemi důsledky. Je zapotřebí stát se opravdovým centrem Vysočiny. To přináší jak výhody, tak i určitou odpovědnost. Odpovědnost za rozvoj kraje. Odpovědnost za kulturní vyžití v kraji. To přímo souvisí s vybudováním multifunkční arény. Vysočina jako taková nemá zařízení, kde by se daly pořádat velké akce. Zařízení na koncerty a akce, kde zájem diváků je počítán v tisících. Kde umělci a diváci najdou důstojné prostředí, vhodné klima a akustiku. Už teď se najdou odpůrci tohoto projektu. Pevně věřím, že zastupitelé města Jihlavy najdou odvahu pro schválení tohoto projektu. Projektu, který lze hodnotit až s odstupem času. Jsem přesvědčen, že hodnocení bude stejně pozitivní jako v případě City Parku.
2. Znovu byl v médiích diskutován rozpočet klubu Dukla Jihlava. Trenér hostujícího týmu tím stavěl Duklu do role jasného favorita zápasu. Jelikož neexistují parametry, kterými se zveřejňování čísel z rozpočtu klubů řídí, nerad se pouštím do srovnávání. V některých městech je ZS provozován jiným subjektem než klubem. Provozní náklady se pak nepromítají do rozpočtu klubu. Někde jsou kluby farmami extraligových týmů a 5-6 nejlepších, tedy nejdražších, hráčů je placeno z těchto klubů. To znamená, že náklady na tyto hráče se pak neprojevují v rozpočtu. Pokud bychom zavedli jednotné parametry, započítali ZS a náklady na hostující hráče, zjistili bychom, že Dukla se nijak neliší od rozpočtů ostatních klubů v regionu a republice. Pár týmů má rozpočet odskočen od ostatních, pak je to, podle mého názoru, celkem stejné. Možná by se Dukla pohybovala ve spodních rozpočtových patrech.
Vážení sportovní přátelé, vítám Vás na svých osobních stránkách, které jsou vlastně reakcí na nespočet žádostí mých fanoušků, fanoušků klubu mého srdce HC Dukla Jihlava, ale i dalších lidí, kteří se zajímají o mé osobní pohledy na dění v současném hokejovém světě. Chtěl bych se zde vyjadřovat k věcem, které mě zaujmou a to nejen k těm, které souvisí s mojí prací jednatele hokejového klubu, ale i k dalším zajímavým zprávám z hokejového světa.Rád bych také podotknul, že zde uveřejněné názory a pocity jsou pouze a jen mé osobní a nelze je spojovat s oficiálními stanovisky klubu HC Dukla Jihlava.
Věřím, že se vám mé stránky, potažmo názory, budou líbit a že se na ně budete rádi vracet. B.Š.
Derby, atmosféra
Chci poděkovat fanouškům Dukly, jak se elegantně a bezproblémově vyrovnali s touto sérií. Byli skvělí. Děkuji i slušným fanouškům z Třebíče, kteří dorazili. Seděli na tribuně na naší straně společně s námi. Jak jsem jim na dotaz, zda mohou přijet na zápasy proti Vsetínu odpověděl, tak jen veřejně potvrzuji. Mohou. A to, že si vezmou dres Třebíče? (Vtip z jejich strany, po mém souhlasu, že mohou přijet na zápasy proti Vsetínu pozn. autora). Klidně.
iDNES a jejich redaktorka slečna Streichsbierová udělaly rozhovor s primátorem krajského města Vysočiny panem Petrem Ryškou a starostou města Třebíč panem Pavlem Pacalem. Rozhovor vyšel 14.3.2025. Původní „hrozí si i trestním oznámením“ je najednou „kočkování“. Primátor Petr Ryška v rozhovoru říká, že fandí Dukle, sleduje ji. Z článku je vidět, že ji opravdu sleduje. Zná vzájemné výsledky obou soupeřů ČF play off ze základní části. Píše, že bude rád, když Dukla postoupí.
Starosta Třebíče je v rozhovoru vykreslován jako exper... [ zobrazit celý ]