Blog Bedřicha Ščerbana
27.11.2009 10:58
Porazit Spartu

Chápu radost, jaká zavládla v mančaftu mladšího dorostu po vítězství nad Spartou Praha 3:2. Obzvláště, když měl trenér Jungwith k dispozici 11 hráčů v poli. I já jsem jako hráč hrál utkání se Spartou a znám ten báječný pocit vítězství nad Spartou. Nyní ho prožívám jako jednatel Dukly. Slova hostujícího trenéra po utkání směrem k našemu mužstvu beru jako poctu. Mladíci mi dělají radost. Vzpomněl jsem si na slova pana Holíka, který je veřejností vnímán jako hokejová legenda a odborník, že se v Dukle dělá mládež špatně. Kde čerpal informace na tento názor? Když se podívám na výsledky mládeže, tak jsou dobré. Jedny z nejlepších za poslední roky. Odsud asi nevycházel. Že bychom trénovali špatně? Moc individuální herní činnosti hráče na ledě a málo celoplošné cvičení? Pana Holíka jsem neviděl u nás na HZS při trénincích mládeže. Neviděl jsem ho metodicky sledovat tento proces. Odsud asi taky nemůže pramenit jeho kritika. Odkud tedy? Šlo o to napsat prostě „ Dukla dělá něco špatně????????????????????“ Novináři to rádi napíší. Vždyť je to názor hokejové legendy.

26.11.2009 09:59
Škatule Dukly

Tak jsme podle MF-DNES hráli v Dukle hru Škatule, škatule hejbejte se! Ráno po utkání s Olomoucí si přál trenér Augusta se mnou hovořit mezi čtyřmi očima. A oznámil mi, že odstupuje. Cítil jsem, že přemlouvat ho k setrvání nemá smysl. Situaci jsem ihned řešil přeskupením sil Dukly. Vybírat a následně povolat cizího trenéra znamenalo přijít o čas. V době rozehrané soutěže by šlo alespoň o týdny nebo měsíce. K tomu se nový trenér musí seznámit s prostředím. Svou důvěru jsem dal Romanovi Mejzlíkovi. Prostředí zná. Čas na seznámení s týmem nepotřebuje. A šlo především o čas, který by nový trenér "z venku" potřeboval na seznámení s týmem. Tento čas jsem si nemohl dovolit obětovat v době rozehrané soutěže.

Neradím novinářům, jak psát noviny. Speciálně MF-DNES,pro kterou pracuje i PR zaměstnankyně Dukly, mi pravidelně radí, jak řídit Duklu. Musím vyřešit situaci, kdy tisková mluvčí klubu pracuje zároveň pro místní média. Novinář by měl být nestranný a nezávislý. Vnímám to jako problém.

26.11.2009 09:52
Události minulých dní.

V uplynulých dnech mě zaujalo několik věcí.

1. City Park slavil roční výročí. Při té příležitosti jsem si vzpomněl na problémy při prosazování záměru výstavby CP. Na odpor jednotlivců i skupin proti výstavbě nákupního centra. Dnes s odstupem času se najde jen málokdo, kdo by neviděl ten pozitivní přínos CP pro město Jihlava. Jak město, tak i my občané si musíme uvědomit, že jsme krajské město. Moc jsme to chtěli, pak je zapotřebí, být si vědom i druhé stránky mince této skutečnosti. Musíme se chovat jako krajské město se všemi důsledky. Je zapotřebí stát se opravdovým centrem Vysočiny. To přináší jak výhody, tak i určitou odpovědnost. Odpovědnost za rozvoj kraje. Odpovědnost za kulturní vyžití v kraji. To přímo souvisí s vybudováním multifunkční arény. Vysočina jako taková nemá zařízení, kde by se daly pořádat velké akce. Zařízení na koncerty a akce, kde zájem diváků je počítán v tisících. Kde umělci a diváci najdou důstojné prostředí, vhodné klima a akustiku. Už teď se najdou odpůrci tohoto projektu. Pevně věřím, že zastupitelé města Jihlavy najdou odvahu pro schválení tohoto projektu. Projektu, který lze hodnotit až s odstupem času. Jsem přesvědčen, že hodnocení bude stejně pozitivní jako v případě City Parku.

2. Znovu byl v médiích diskutován rozpočet klubu Dukla Jihlava. Trenér hostujícího týmu tím stavěl Duklu do role jasného favorita zápasu. Jelikož neexistují parametry, kterými se zveřejňování čísel z rozpočtu klubů řídí, nerad se pouštím do srovnávání. V některých městech je ZS provozován jiným subjektem než klubem. Provozní náklady se pak nepromítají do rozpočtu klubu. Někde jsou kluby farmami extraligových týmů a 5-6 nejlepších, tedy nejdražších, hráčů je placeno z těchto klubů. To znamená, že náklady na tyto hráče se pak neprojevují v rozpočtu. Pokud bychom zavedli jednotné parametry, započítali ZS a náklady na hostující hráče, zjistili bychom, že Dukla se nijak neliší od rozpočtů ostatních klubů v regionu a republice. Pár týmů má rozpočet odskočen od ostatních, pak je to, podle mého názoru, celkem stejné. Možná by se Dukla pohybovala ve spodních rozpočtových patrech.

[ předchozí ] stránka 50 z 51 [ další ]


Úvodní slovo Bedřicha Ščerbana
Vážení sportovní přátelé, vítám Vás na svých osobních stránkách, které jsou vlastně reakcí na nespočet žádostí mých fanoušků, fanoušků klubu mého srdce HC Dukla Jihlava, ale i dalších lidí, kteří se zajímají o mé osobní pohledy na dění v současném hokejovém světě. Chtěl bych se zde vyjadřovat k věcem, které mě zaujmou a to nejen k těm, které souvisí s mojí prací jednatele hokejového klubu, ale i k dalším zajímavým zprávám z hokejového světa.

Rád bych také podotknul, že zde uveřejněné názory a pocity jsou pouze a jen mé osobní a nelze je spojovat s oficiálními stanovisky klubu HC Dukla Jihlava.

Věřím, že se vám mé stránky, potažmo názory, budou líbit a že se na ně budete rádi vracet. B.Š.

Blog
17.03.2025 20:32
Derby, atmosféra

Chci poděkovat fanouškům Dukly, jak se elegantně a bezproblémově vyrovnali s touto sérií. Byli skvělí. Děkuji i slušným fanouškům z Třebíče, kteří dorazili. Seděli na tribuně na naší straně společně s námi. Jak jsem jim na dotaz, zda mohou přijet na zápasy proti Vsetínu odpověděl, tak jen veřejně potvrzuji. Mohou. A to, že si vezmou dres Třebíče? (Vtip z jejich strany, po mém souhlasu, že mohou přijet na zápasy proti Vsetínu pozn. autora). Klidně.

iDNES a jejich redaktorka slečna Streichsbierová udělaly rozhovor s primátorem krajského města Vysočiny panem Petrem Ryškou a starostou města Třebíč panem Pavlem Pacalem. Rozhovor vyšel 14.3.2025. Původní „hrozí si i trestním oznámením“ je najednou „kočkování“. Primátor Petr Ryška v rozhovoru říká, že fandí Dukle, sleduje ji. Z článku je vidět, že ji opravdu sleduje. Zná vzájemné výsledky obou soupeřů ČF play off ze základní části. Píše, že bude rád, když Dukla postoupí.

Starosta Třebíče je v rozhovoru vykreslován jako exper... [ zobrazit celý ]