Blog Bedřicha Ščerbana
20.2.2011 07:19
„Obrození hokeje v Jihlavě“

9579 to je číslo, které udává počet diváků na HZS na dva zápasy Dukly Jihlava v play-off 2011. Parádní číslo. Jsem na diváky hrdý. A zvlášť na kotelníky. Tihle skalní příznivci Dukly pravidelně něco vymyslí. Vymýšlejí pokřiky, chorea, vítězné rituály. Když začnou skalní příznivci DUKLY zpívat "Skřítky" - podívám se na časomíru. Kotelníci přivolávají vítězství a začínají oslavy. Často ještě před koncem zápasu.

Na web Dukly najde denně cestu přes 5000 návštěvníků. Návštěvy na utkáních a webových stránkách udávají výši zájmu o Duklu. Dukla opět táhne a to je dobře. Myšlenka „Probuď v sobě Duklu“ se naplňuje. Daří se probouzet Duklu v dalších a dalších lidech. Bavit se hokejem, slavit vítězství. Je zde velká komunita lidí, které baví hokej a kteří se baví hokejem. A ta komunita se rozrůstá. Potěšující je i pohled do hlediště. Je možno vidět i mladou generaci. To je důležité pro budoucnost hokeje. Ukazuje to na správný průřez základnou fanoušků. Dukla baví napříč generacemi. Dukla nás spojuje.

Kdo byl na I. zápase play-off 2011 v pátek 18.2., viděl i nádherné choreo před začátkem zápasu. Byla to úžasná podívaná. Fanoušci se vytáhli. Potěšili mě, vytvořili úžasnou atmosféru. Dali o sobě vědět tím nejlepším způsobem.

http://hcdukla.cz/fotogalerie.asp zobraz=kategorie&kategorie=515&foto=16861&slovo=&typ=&sezona=&poslano=true#photo

http://hcdukla.cz/fotogalerie.asp?id_zapas=&zobraz=posledni&kategorie=515&slovo=&typ=&sezona=&poslano=true

„Obrození hokeje v Jihlavě“, tak bych pojmenoval současné dění v Dukle. Je to zásluha lidí v Dukle, fanoušků, obchodních a mediálních partnerů klubu. Tohle společenství drží při sobě. Spojuje nás hokej. Vůle porazit soupeře. Na vítězství v hokejovém utkání se podílí trenéři, hráči, fanoušci, partneři klubu. (http://hcdukla.cz/zobraz.asp?t=partneri-klubu). Být na hokeji je v těchto dnech „in“. Fanoušci na zápasech jsou nejen z Jihlavy, ale z celé Vysočiny i z dalekého okolí. Dukla opět spojuje kraj a region.

Mám skvělé zážitky ze čtvrtfinále. Jsem hrdý na celý tým, partnery a fanoušky. Na první dva domácí čtvrtfinálové zápasy přišlo přes 9500 diváků. Úžasné číslo.

9.2.2011 15:48
Čtvrtfinálová pauza.

A-tým má týden pauzu. Nastupuje rovnou do druhého kola play-off. Základní část jsme skončili na třetím místě, týmu patří uznání a poděkování. Dokázal víc, než od něj mnozí pesimisté očekávali. Dokázal hodně na to množství hráčů juniorského věku, které za „A“ tým nastupovali v základní části. Nevím, jestli je jistá účast ve čtvrtfinále dostatečnou odpovědí na všechny ty černé řeči o Dukle Jihlava. Teď máme před sebou čekáni na soupeře. Je trochu času na vyléčení ran a potrénování.

30.1.2011 03:44
Sázka.

Hokej se hraje v první řadě pro fanoušky. To je podstata všech sportů, bavit . V České republice pak lední hokej patří k nejpopulárnějšímu, co se zde na poli sportovním vyskytuje, tedy baví nejvíce.

Má sázka s managerem Ústí o to, kdo bude držet pomyslný rekord v nejvyšší návštěvě na domácí zápas, patří k tomu bavení fanoušků. Můžou tím žít, můžou soutěžit, můžou se hecovat v té správné rovině. Můžu prohrát, nemusím prohrát. Máme ještě jeden pokus. Pokud se každému fanouškovi podaří přivést s sebou jednoho, kdo normálně nechodí, vyhrajeme. Píši vyhrajeme, jelikož je to sázka, je to hec, který já sám nemohu příliš ovlivnit. Je to ale zábava sledovat, zda vyhraji, či prohraji.

Hráči k tomu přistoupili naprosto úžasně. Zápas Dukla – Ústí byl vynikající. Fanoušků přišlo na I. ligu hodně. Na fóru jsem si přečetl:

Rotomet kalenda@seznam.cz | Zdislavice | 29.1.2011, 21:21 | Nick | Datum | Reagovat Zdravíčko Dukláci. Na zápasy do Jihlavy jezdím po 3 roky 75km tam a zpět a po dnešním výkonu jsem si uvědomil, že ta cesta stojí za to. Tak nádhernou podívanou jak dneska nebo proti Brodu jsem neviděl kolikrát ani v extralize. Dukla hraje zatím suprově a doufám, že jí to vydrží.

wortyr | Dukla | 29.1.2011, 21:24 | Nick | Datum | Reagovat Za mě dneska 1*. Pro mě nejlepší zápas sezóny. Dělba bodů spravedlivá. Celej tým makal. Jen tak dál. Ústí přijelo hrát hokej a žádný zdržovačky. Kéž by takovejch týmů v lize bylo víc. Návštěva super, prostě to nemělo chybu!

Aft | 29.1.2011, 21:29 | Nick | Datum | Reagovat Zatím nejlepší zápas v téhle sezoně

Možná mne to bude stát láhev slivovice, ale už teď jsme vyhráli. Vyhrajeme i tu láhev? Máme ještě jeden pokus v pondělí 7.2.

[ předchozí ] stránka 32 z 51 [ další ]


Úvodní slovo Bedřicha Ščerbana
Vážení sportovní přátelé, vítám Vás na svých osobních stránkách, které jsou vlastně reakcí na nespočet žádostí mých fanoušků, fanoušků klubu mého srdce HC Dukla Jihlava, ale i dalších lidí, kteří se zajímají o mé osobní pohledy na dění v současném hokejovém světě. Chtěl bych se zde vyjadřovat k věcem, které mě zaujmou a to nejen k těm, které souvisí s mojí prací jednatele hokejového klubu, ale i k dalším zajímavým zprávám z hokejového světa.

Rád bych také podotknul, že zde uveřejněné názory a pocity jsou pouze a jen mé osobní a nelze je spojovat s oficiálními stanovisky klubu HC Dukla Jihlava.

Věřím, že se vám mé stránky, potažmo názory, budou líbit a že se na ně budete rádi vracet. B.Š.

Blog
17.03.2025 20:32
Derby, atmosféra

Chci poděkovat fanouškům Dukly, jak se elegantně a bezproblémově vyrovnali s touto sérií. Byli skvělí. Děkuji i slušným fanouškům z Třebíče, kteří dorazili. Seděli na tribuně na naší straně společně s námi. Jak jsem jim na dotaz, zda mohou přijet na zápasy proti Vsetínu odpověděl, tak jen veřejně potvrzuji. Mohou. A to, že si vezmou dres Třebíče? (Vtip z jejich strany, po mém souhlasu, že mohou přijet na zápasy proti Vsetínu pozn. autora). Klidně.

iDNES a jejich redaktorka slečna Streichsbierová udělaly rozhovor s primátorem krajského města Vysočiny panem Petrem Ryškou a starostou města Třebíč panem Pavlem Pacalem. Rozhovor vyšel 14.3.2025. Původní „hrozí si i trestním oznámením“ je najednou „kočkování“. Primátor Petr Ryška v rozhovoru říká, že fandí Dukle, sleduje ji. Z článku je vidět, že ji opravdu sleduje. Zná vzájemné výsledky obou soupeřů ČF play off ze základní části. Píše, že bude rád, když Dukla postoupí.

Starosta Třebíče je v rozhovoru vykreslován jako exper... [ zobrazit celý ]