Blog Bedřicha Ščerbana
24.10.2010 17:27
Pokora.

Dukla Jihlava má za sebou celkem úspěšné období. Od mládeže po „A“ tým. Těší mne, že pokračujeme v linii, kterou jsme nastavili, a že se ukazuje správnost zvolené cesty. Je to cesta pomalejší, ale věřím, že bude pevnější a trvanlivější.

Sportovní třídy si vedou dobře od začátku sezony. Mládež dobře nezačala. V poslední době se zvedá a výsledky odpovídají našim představám. Před nějakým časem jsem navštívil kabinu staršího dorostu. Šel jsem je povzbudit. Šel jsem jim vyjádřit podporu vedení. Zdůraznil jsem, že věříme v jejich kvalitu, že mají naši důvěru, ale oni to musí prodat. Musí dát mužstvo na I. místo v žebříčku hodnot. V neděli (24. 10.) po zápase s Kometou jsem jim poděkoval za dobré výkony. Ukázalo se, že mají jako tým sílu. Ale musí všichni pracovat ve prospěch týmu.

Junioři doplatili na začátku sezony na zranění. Nebyli v plné síle. V důležitých fázích pak měl trenér již k dispozici všechny hráče, včetně těch z „A“. Tady se ukazuje, že systém soutěží u juniorského týmu není ideální. Všechny týmy v republice hrají v juniorech s hráči, kteří už mají navíc. Měli by nastupovat za seniory. Vzhledem k modelu letošního roku, kdy čtyři týmy padají rovnou a jeden jde do baráže, je však drží v juniorce. Podle mého názoru to vůbec neprospívá budoucnosti českého hokeje. Nicméně co bych rád vyzdvihnul, je přístup našich kluků, kteří mají na to, aby hráli za „A“ tým, a hrají za juniorku, či jsme je teď z „A“ do juniorky poslali. Osobně jsem nejel na některá utkání „A“ týmu na hřištích soupeřů a zůstal na zápasy juniorů, preferoval jsem juniorku. Chtěl jsem jim jednak vyjádřit podporu, zdůraznit, jak nám na výsledcích juniorky záleží, a jednak jsem se chtěl podívat, jak k tomu přistoupí. Musím je pochválit. Nebyl to přístup „já už jsem v A- týmu, tohle je na mne málo“. Přistoupili k tomu poctivě a odvedli dobrou práci pro klub. V juniorech jsou pak další, které sledujeme, a věříme, že mají dobře našlápnuto, a že by jednou mohli být základními hráči hlavního týmu. Je to na nich.

A-čku se také daří. Vstup do sezony byl parádní. Mužstvo se podařilo doplnit hráči, kteří do Dukly dobře zapadli. Staří mazáci drží výkonnost, mladší členové týmu herně rostou a nejmladší ukázali, že na to mají. Těší mne, že zvedáme výkonnost na základě koncepční systémové práce. Že zvedáme výkonnost na základě růstu kvality našich hráčů, ne nákupy posil. Loni jsem čelil tlaku na odvolávání trenéra a vyhazování hráčů. Nepodlehl jsem. Rozhodnutí se ukázalo jako správné.

Chci ale zdůraznit jednu věc. Někdy je těžší snést úspěch, než neúspěch. Když je člověk neúspěšný, drží se dole a pracuje. Když je úspěšný, myslí si, že už všechno umí, a tím je na nejlepší cestě k neúspěchu. To, jak se hráč vyrovná s úspěchem, nejlépe svědčí o jeho profesionalizmu. „Dukla ještě nic neumí“. Čeká nás ještě spousta práce a dlouhá cesta. Je zapotřebí zůstat nohama na zemi a dál tvrdě pracovat. Od mládeže po „A“ tým. V zápase s Litoměřicemi jsem viděl momenty, kdy náš výkon nebyl dobrý a byl ve stylu „nám se nemůže nic stát, my už to umíme“. Kdyby soupeř využil toho časově krátkého přístupu „už je vše hotovo“, mohl být zápas ještě dramatický. Nesmíme opustit to, co nás dovedlo k úspěchu.

Je zapotřebí dál s pokorou pracovat stejným způsobem, jako dosud.

22.10.2010 03:03
Reakce na mediální trable.

Po napsání článku „Mediální trable“ jsem zaregistroval hodně reakcí. Dvě z nich byly negativní. Slečna redaktorka mi napsala email. Podle jejího vyjádření ničím její pověst a to „ hraničí s komunistickými praktikami…“ stojí v emailu. Zaujala mě ale jiná připomínka. Slečna Streichsbierová píše: „z MF Dnes jsem odešla na VLASTNÍ žádost!“ Na schůzkách, jejichž cílem byla normalizace vztahů mezi mnou a MF Dnes, jsem slyšel ze strany redakce jako podpůrný argument přístupu k problému, že v redakci už nepracuje na základě právě toho problému o neseriózním zpravodajství. Byl mi tím deklarován aktivní přístup k problému. Mám tedy dvě tvrzení. Jak mám vědět, kde je pravda? Druhá negativní reakce byla ze strany jejího bratra. Volal mi hned druhý den. Reakce byla velmi negativní, výhružná. Sledovala zřejmě mé zastrašení. Nemá cenu přepisovat, co jsem slyšel. Mám zkušenosti, že se to pak popře a je mi vysvětleno, že osoba nic takového neřekla. Ostatní reakce, a těch bylo mnohonásobně více, byly pozitivní. Hodnocení bylo od „dobře napsaného“ po „výborný článek“, od „hezky popsaného stavu věcí v Jihlavě“ po „nádherně zpracovaný článek popisující podstatu věci“. Nejde ale o to, zda to bylo dobře, špatně či výborně napsáno. Čekám, jaký postoj zaujme odborná veřejnost. Zda je či byl tento stav v pořádku a odpovídá to etickým hodnotám novinářů či to bylo špatně.

Z obou výše popsaných negativních reakcí vyplývá, že mé obavy o serióznost, nestrannost a objektivitu článků či informací o Dukle, ze strany slečny novinářky, mají reálný základ. O to více, že podobných reakcí jsem v minulosti obdržel několik.

18.10.2010 04:43
Mediální trable.

Úvod.

Již několikrát jsem se v posledních měsících sešel s MF Dnes na téma urovnání vztahů. Tyto vztahy v minulosti poškodil způsob informování o činnosti klubu. Vztahy se vytvářejí dlouhodobě, na základě vzájemného respektu. Cestu ke zlepšení vztahů jsme nenašli. MF Dnes chtěla udělat tlustou čáru a více se nevracet k tématu kampaně vůči mé osobě, Dukle, či mým podřízeným. Já trvám na tom, že minulost je potřeba otevřít a pojmenovat. Shoda nenalezena. Kompromis nenalezen. Mladá fronta Dnes konstatuje, že osoba, či osoby, které tyto vztahy přivedly na bod mrazu, už u nich, právě z těchto důvodů, nepracují. Při poslední schůzce MF Dnes uznala, že z jejich strany došlo k manažerskému pochybení, jsou si vědomi neserióznosti směrem k mé osobě a Dukle. Trvám na tom, že je potřeba vše popsat, otevřít a zveřejnit. Osobně jsem tento nový postoj uvítal, ale tak jak bylo vše prezentováno v MF Dnes, rád bych, aby toto bylo také sděleno čtenářům MF Dnes. Není samozřejmě jednoduché přiznat veřejně pochybení. To chápu.

Situace, kdy osoba pracuje ve firmě na pozici PR (slečna Streichsbierová), sedí na všech poradách, získává v rámci své závislé pracovní smlouvy informace a zároveň pracuje pro MF Dnes a ČRo Region, kam tyto informace dodá a je za ně znova odměňována, je těžké porušení novinářské etiky a střet zájmů. Za jednu informaci, kterou získá v rámci svých pracovních povinností na plný úvazek je odměněna ještě od Mladé fronty Dnes a ČRo Region. Střet zájmů jsem řešil jako jediná ze zainteresovaných stran, ostatním stranám vyhovovala situace, kdy novinářka pracovala jako zaměstnanec klubu a zároveň jako redaktorka místních médií. Na pozici PR můžete ovlivnit komu a kdy dáte informace, kdo a proč dostane akreditaci, či jiné výhody. Zároveň jste redaktorkou v MF Dnes a ČRo region. Velká konkurenční výhoda pro tyto subjekty. Pokud ještě Váš bratr zastává pozici editora, který ovlivňuje, jaké články vyjdou, je to další výhoda. (Roman Streichsbier byl editorem MF Dnes, pozn. autora).

Systém fungování sportovního regionálního zpravodajství byl postaven na souběhu funkce PR, kdy se osoba zúčastní všech interních porad a má informace takříkajíc z kuchyně, a sportovní redaktorky v místních médiích. Ve chvíli, kdy jsem neakceptoval tento systém, byl problém. Po svém nástupu do funkce jsem vyžadoval od podřízených podepsání konkurenční doložky. Slečna Streichsbierová to odmítla, jako jediná, podepsat. Stal jsem se nežádoucím a byl cílem. Od MF Dnes jsem dostával nelichotivá hodnocení- byl jsem romantik, populista, mlžil jsem, nejednal jsem atd.

Považuji toto téma za natolik důležité, že je potřeba se jím zabývat. Je zapotřebí minulost otevřít a popsat.

Příště: Stížnost na mou osobu u KSN (Klub sportovních novinářů).

[ předchozí ] stránka 40 z 51 [ další ]


Úvodní slovo Bedřicha Ščerbana
Vážení sportovní přátelé, vítám Vás na svých osobních stránkách, které jsou vlastně reakcí na nespočet žádostí mých fanoušků, fanoušků klubu mého srdce HC Dukla Jihlava, ale i dalších lidí, kteří se zajímají o mé osobní pohledy na dění v současném hokejovém světě. Chtěl bych se zde vyjadřovat k věcem, které mě zaujmou a to nejen k těm, které souvisí s mojí prací jednatele hokejového klubu, ale i k dalším zajímavým zprávám z hokejového světa.

Rád bych také podotknul, že zde uveřejněné názory a pocity jsou pouze a jen mé osobní a nelze je spojovat s oficiálními stanovisky klubu HC Dukla Jihlava.

Věřím, že se vám mé stránky, potažmo názory, budou líbit a že se na ně budete rádi vracet. B.Š.

Blog
17.03.2025 20:32
Derby, atmosféra

Chci poděkovat fanouškům Dukly, jak se elegantně a bezproblémově vyrovnali s touto sérií. Byli skvělí. Děkuji i slušným fanouškům z Třebíče, kteří dorazili. Seděli na tribuně na naší straně společně s námi. Jak jsem jim na dotaz, zda mohou přijet na zápasy proti Vsetínu odpověděl, tak jen veřejně potvrzuji. Mohou. A to, že si vezmou dres Třebíče? (Vtip z jejich strany, po mém souhlasu, že mohou přijet na zápasy proti Vsetínu pozn. autora). Klidně.

iDNES a jejich redaktorka slečna Streichsbierová udělaly rozhovor s primátorem krajského města Vysočiny panem Petrem Ryškou a starostou města Třebíč panem Pavlem Pacalem. Rozhovor vyšel 14.3.2025. Původní „hrozí si i trestním oznámením“ je najednou „kočkování“. Primátor Petr Ryška v rozhovoru říká, že fandí Dukle, sleduje ji. Z článku je vidět, že ji opravdu sleduje. Zná vzájemné výsledky obou soupeřů ČF play off ze základní části. Píše, že bude rád, když Dukla postoupí.

Starosta Třebíče je v rozhovoru vykreslován jako exper... [ zobrazit celý ]