Hokejový zázrak.
V 9.kole hokejové I.ligy došlo k historickému souboji . Zápas HC Stadion Litoměřice- HC Slovan Ústečtí Lvi skončil 4:3 (PP).V časech 59:17 a 59:59 mužstvo Litoměřic srovnalo skóre a v prodloužení nečekaně vyhrálo. Něco takového nepamatuji. Všichni to komentují jako hokejový zázrak. Takový obrat se jen tak nevidí. Kdyby se to stalo v Jihlavě, bude to už vyšetřovat policie a budou kolovat zaručené zprávy, že to bylo prodané, či vsazené. Na hokeji je krásné, že přináší i tyto zvraty. Přináší radost na jedné straně a smutek na straně druhé. Přináší emoce. Neplatí jasné rovnice a předpoklady. Proto je hokej tak oblíbený.
BŠ
7.10.2010 01:54
Zastupitelstvo.
Včera jsem se zúčastnil jednání zastupitelstva Jihlavy. Chodím tam pravidelně, jelikož sleduji dění ve městě. Jsem rodák a zajímá mě, co se v Jihlavě děje. Tak rychlé a hladké zastupitelstvo jsem ještě nezažil. Žádné invektivy proti sobě. Čekal jsem, vzhledem k předvolebnímu boji, opak. Vše šlo hladce a konstruktivně. Z čeho jsem byl překvapen je společný postoj vůči článku v MF Dnes, který negativně hodnotil uplynulé čtyři roky, resp. funkční období primátora. Bez ohledu na to, z jaké partaje, či sdružení byl přispěvatel, se shodli zastupitelé na jednom. Článek byl neseriózní. Po zastupitelstvu jsem zhlédl slide, který hodnotil uplynulé čtyři roky. Městu a jeho organizacím se podařilo získat investice ve výši 600mil. korun z EU. Jihlava se umístila na čtvrtém místě v hodnocení měst dle úspěšnosti získávání dotací. Co se týče kultury, je kalendář akcí na webu města dost plný. Další subjekty pak přispívají kulturnímu vyžití občanů. Pivovarská restaurace a Pivovar Ježek pořádali kulturní léto, kdy každý čtvrtek bylo v pivovarské restauraci živo. Pivovar Ježek sám pořádal spoustu kulturních akcí, např. Dny Ježka. O kulturu se nemůže starat jen město. V součtu všech subjektů Jihlava udělala krok vpřed. Město bylo dříve bez dostatečného kulturního života důstojného krajskému sídlu, začíná žít. Koncert Alexandrovců je toho dalším důkazem. Na slidu byly prezentovány i další úspěchy města za poslední volební období. Vše lze shlédnout na webu města. Nevím, zda lze vyčítat kanalizace městu. Kanalizace je projekt SVAKu a v současné době není v možnostech města ovlivnit vývoj odvolání firem a rozhodnutí UHOSu o vítězi výběrového řízení na dodavatele této zakázky.
Když jsem s některými zastupiteli neformálně hovořil po zastupitelstvu, byli z toho hodnocení smutní, či naštvaní (dle povahy). Rozumím jim, sám jsem si to zažil. Byl jsem pro MF Dnes romantik, populista, nevyhazoval jsem hráče a trenéry, nejednal jsem, mlžil jsem atd. Je důležité, aby si příští zastupitelé dali cíl, aby si vyjasnili priority města, cestu k cíli a pak po ní šli. Aby se nenechali odradit různým subjektivním hodnocením a náhlými návrhy, ale šli dál cestou, kterou si vytýčí. Jen to vede z dlouhodobého hlediska k úspěchu. Ne vždy a ne vše se vydaří, ale to přeci všichni víme.
BŠ
30.9.2010 15:44
ČKO- Český klub olympioniků
Nedávno se konal sraz Českého klubu olympioniků Královehradeckého, Pardubického kraje a kraje Vysočina. Bylo to příjemné setkání olympioniků. Nejvíce hokejových olympioniků je z kraje Vysočina a to díky Dukle Jihlava. Diskuse s Vláďou Martincem, Bohoušem Štastným, Imrichem Bugárem, bratry Svojanovskými je zajímavá a přínosná. Nejvíce však obdivuji vitalitu Dany Zátopkové. Ve svých 88 letech je velmi živá. Její projev byl úžasný. Je to dáma se vším všudy. Energická, vitální s jasnými myšlenkami a představami. Ve svém projevu kritizovala pohybové schopnosti současné generace. To byla hlavní myšlenka jejích slov. Plně s ní souhlasím. Potřeba pohybu je lidstvu daná a nedostatek pohybu vede k mnoha problémům současné civilizace. Od nadváhy, přes vysoký krevní tlak, cukrovku, cholesterol, atd., až po špatnou náladu. Současná generace má málo pohybu a sportovního vyžití. Fyzická pohoda je spojená s psychickou. Psychická pohoda pak s náladou. Lidé pravidelně sportující jsou více usměvaví a mají lepší náladu. Jsou spokojeni, že to dokázali. Je jedno jestli vyhrát zlato, zápas nebo těch pár kilometrů, které uběhnou. Cítí se lépe, mají vyšší výkonnost.
ČKO má ale i jiné úkoly než příjemná setkání a diskuse nad stavem společnosti a fyzické kondici současné populace. Je jím i záslužná činnost spočívající v ekonomické pomoci potřebným olympionikům. Systém rozdělování financí pracuje s koeficienty na základě sportovních výsledků, výše příjmu, nemoci, věku atd. Rovněž je možné požádat o příspěvek např. na léčení (lázně, rehabilitace apod.). Vrcholový sport je tvrdá dřina. Tito lidé často obětovali vše, včetně vzdělání a zdraví, pro reprezentaci České republiky na mezinárodní scéně. Proslavili ji svými úspěchy a medailemi na MS, ME a OH. Dnes mají finanční nouzi. Klub shání prostředky, které pak rozděluje potřebným. Chce se mi napsat, že supluje stát. Neměl by se stát postarat o lidi, kteří pro něj tolik udělali? O lidi, kteří stát proslavili a zviditelnili? ČKO může pomoci, nemůže ale nahradit systém.
BŠ
Vážení sportovní přátelé, vítám Vás na svých osobních stránkách, které jsou vlastně reakcí na nespočet žádostí mých fanoušků, fanoušků klubu mého srdce HC Dukla Jihlava, ale i dalších lidí, kteří se zajímají o mé osobní pohledy na dění v současném hokejovém světě. Chtěl bych se zde vyjadřovat k věcem, které mě zaujmou a to nejen k těm, které souvisí s mojí prací jednatele hokejového klubu, ale i k dalším zajímavým zprávám z hokejového světa.Rád bych také podotknul, že zde uveřejněné názory a pocity jsou pouze a jen mé osobní a nelze je spojovat s oficiálními stanovisky klubu HC Dukla Jihlava.
Věřím, že se vám mé stránky, potažmo názory, budou líbit a že se na ně budete rádi vracet. B.Š.
Derby, atmosféra
Chci poděkovat fanouškům Dukly, jak se elegantně a bezproblémově vyrovnali s touto sérií. Byli skvělí. Děkuji i slušným fanouškům z Třebíče, kteří dorazili. Seděli na tribuně na naší straně společně s námi. Jak jsem jim na dotaz, zda mohou přijet na zápasy proti Vsetínu odpověděl, tak jen veřejně potvrzuji. Mohou. A to, že si vezmou dres Třebíče? (Vtip z jejich strany, po mém souhlasu, že mohou přijet na zápasy proti Vsetínu pozn. autora). Klidně.
iDNES a jejich redaktorka slečna Streichsbierová udělaly rozhovor s primátorem krajského města Vysočiny panem Petrem Ryškou a starostou města Třebíč panem Pavlem Pacalem. Rozhovor vyšel 14.3.2025. Původní „hrozí si i trestním oznámením“ je najednou „kočkování“. Primátor Petr Ryška v rozhovoru říká, že fandí Dukle, sleduje ji. Z článku je vidět, že ji opravdu sleduje. Zná vzájemné výsledky obou soupeřů ČF play off ze základní části. Píše, že bude rád, když Dukla postoupí.
Starosta Třebíče je v rozhovoru vykreslován jako exper... [ zobrazit celý ]