„Vyčistění vztahů“ .
Celou veřejnost zaujala kauza Holík. Přestože jsem žádán o reakce, nebudu se daným případem zabývat a posuzovat ho. Byl jsem několikrát v názorovém střetu s panem Holíkem ohledně mé práce a vedení Dukly. Ohledně zakladatelské listiny Dukly.
Budu se věnovat problému obecně. Kauza je časově opožděná. Ukazuje, že neřešené problémy se vždy vrací. Neřešená minulost pak přináší problémy v budoucnosti. A to je to, s čím se potýká celá současná společnost, tedy i lední hokej.
Současné vedení ČSLH čeká stejný úkol, kterým jsem si prošel i já po nástupu do vedoucí funkce v Dukle, „vyčistění vztahů“. Bez tohoto kroku se nepohneme kupředu. Ani společnost ani lední hokej. Pevně věřím, že v Dukle se povedlo pohnout se směrem kupředu. Bylo by naivní se domnívat, že vše už je úplně v pořádku. Čeká nás ještě hodně práce, ale myslím, že jsme se vydali správnou cestou.
Sám jsem prožil několik střetů, když jsem aplikoval cestu „ vyčištění vztahů“. Dostal se do různých sporů. I prezident ČSLH se může dostat do sporu. I on se může dostat do situace, kdy mu to budou dávat „sežrat“.
Vím, co obnáší „ vyčištění vztahů“. Vím, kolik úsilí a psychických sil stojí „ vyčištění vztahů“. Přeji prezidentovi ČSLH hodně psychických sil a odvahy do bojů.
BŠ
30.8.2010 05:58
Paradoxy.
Město a zastupitelstvo upřednostnilo výstavbu druhé haly pro zimní sporty před rekonstrukcí. Poptávka po "ledu" je velká. V Jihlavě je 11 amatérských družstev hrajících okresní přebor. Hala se nestaví pro "profesionální" sportovce, bude sloužit veřejnosti.
Řešení situace kolem ledové plochy bylo i důležitou otázkou komunální politiky. Vlastní investicí dvacet sedm milionů korun získá město sportovní komplex pro zimní sporty. Z investice města ve výši 203 mil. Kč je pro přiznání dotace uznatelných 190 mil. Kč, tzn., že dotace je 176 mil. Kč. Město získá tolik potřebný sportovní komplex, ledovou plochou a fitness v hodnotě 203 mil., za vlastní investici 14 mil. Kč ( povinný podíl)+ neuznatelné náklady ve výši 13 mil. Kč. Město navýší svůj majetek o 203 mil., za podmínek vložení 27 mil. Kč. Z hlediska businessu výborná investice.
Územní rozhodnutí bylo vydáno pro stavbu čtyř podlaží. Když se dělal prováděcí projekt, na všech pracovních výborech, kterých jsem se zúčastnil, se věnovala pozornost potřebám občanů v ulici Tyršova. Dávali jsme si záležet, abychom co nejvíce brali zřetel na okolní občany. Z tohoto důvodu byl nejdříve projekt redukován tak, aby nezastínil domy v ulici Tyršova. Následně byl redukován počet pater garáží, aby nedošlo k nárůstu provozu na ulici Tyršova. Vzniklé parkoviště má mít přibližně stejnou kapacitu jako současné parkoviště, které tam dnes je v provozu. Z estetického hlediska má vzniknout zástavba, která danou oblast určitě pozvedne. Pohled z oken protilehlých domů je dnes smutný. Betonová plocha se starými, popraskanými mantinely. Ošklivá plocha. Budoucnost. Prosklená, hezká hala se zelenou střechou. Je zapotřebí využít plochy uvnitř měst, které jsou na výstavbu určené a připravené. Samozřejmě každá výstavba ve městě nějakým způsobem zatíží obyvatelstvo. V tomto případě jsem přesvědčen, že zatíží obyvatelstvo jen po dobu výstavby. Následně dojde ke zlepšení dané oblasti, jak z hlediska estetického, tak funkčního.
O stavební povolení bylo zažádáno na projekt, který byl oproti územnímu rozhodnutí redukován. Snaha města o co největší ohled na potřeby obyvatel pak paradoxně ovlivnila zpoždění projektu. K potřebám občanů se přihlíželo při všech společných jednáních s nimi, ale bohužel požadavky na technické řešení stavby ze strany občanů neměly trvalý charakter a několikrát se v průběhu vzájemných jednání změnily, takže dříve dohodnutá a připravená řešení nebyla následně ze strany občanů akceptována. Navíc je třeba si uvědomit, že nelze bohužel vyhovět všem a ve všech ohledech a splnit každý požadavek jednotlivce dotčeného výstavbou haly pro veřejnost.
Přál bych si, aby krajské město dostalo ledovou plochu brzy. Poptávka po ledové ploše roste.
BS
24.8.2010 09:56
Báječní fanoušci.
Když za mnou přišli fanoušci s tím, že by si rádi vymalovali zimák, souhlasil jsem. Jejich iniciativa mi byla od začátku velmi sympatická. Heslo: „ Zkrášlujeme si náš stánek“ je nádherné. Všichni víme, že HZS je v majetku města. Tento výrok vyjadřuje vztah k zimáku a o to je to sympatičtější. Sport se dělá hlavně pro fanoušky a diváky. Jsem velmi rád, že vztah klubu, hráčů a fanoušků se neustále prohlubuje a vzniká něco trvalejšího a hodnotnějšího než pohled na sport a výkon. Jejich dílo je krásné. HZS prokoukl. Krása však není jen otázka pohledu, ale vztahu k předmětu. Letos se tu budeme cítit všichni mnohem lépe, o tom jsem přesvědčen. Město zainventovalo mantinely a světla, fanoušci vymalovali. Vypadá to fakt mnohem lépe. Posuďte sami a přijďte se podívat.
BS
Vážení sportovní přátelé, vítám Vás na svých osobních stránkách, které jsou vlastně reakcí na nespočet žádostí mých fanoušků, fanoušků klubu mého srdce HC Dukla Jihlava, ale i dalších lidí, kteří se zajímají o mé osobní pohledy na dění v současném hokejovém světě. Chtěl bych se zde vyjadřovat k věcem, které mě zaujmou a to nejen k těm, které souvisí s mojí prací jednatele hokejového klubu, ale i k dalším zajímavým zprávám z hokejového světa.Rád bych také podotknul, že zde uveřejněné názory a pocity jsou pouze a jen mé osobní a nelze je spojovat s oficiálními stanovisky klubu HC Dukla Jihlava.
Věřím, že se vám mé stránky, potažmo názory, budou líbit a že se na ně budete rádi vracet. B.Š.
Derby, atmosféra
Chci poděkovat fanouškům Dukly, jak se elegantně a bezproblémově vyrovnali s touto sérií. Byli skvělí. Děkuji i slušným fanouškům z Třebíče, kteří dorazili. Seděli na tribuně na naší straně společně s námi. Jak jsem jim na dotaz, zda mohou přijet na zápasy proti Vsetínu odpověděl, tak jen veřejně potvrzuji. Mohou. A to, že si vezmou dres Třebíče? (Vtip z jejich strany, po mém souhlasu, že mohou přijet na zápasy proti Vsetínu pozn. autora). Klidně.
iDNES a jejich redaktorka slečna Streichsbierová udělaly rozhovor s primátorem krajského města Vysočiny panem Petrem Ryškou a starostou města Třebíč panem Pavlem Pacalem. Rozhovor vyšel 14.3.2025. Původní „hrozí si i trestním oznámením“ je najednou „kočkování“. Primátor Petr Ryška v rozhovoru říká, že fandí Dukle, sleduje ji. Z článku je vidět, že ji opravdu sleduje. Zná vzájemné výsledky obou soupeřů ČF play off ze základní části. Píše, že bude rád, když Dukla postoupí.
Starosta Třebíče je v rozhovoru vykreslován jako exper... [ zobrazit celý ]