Profesionální sport je tvrdá dřina.
Kdo někdy sportoval na profesionální úrovni, to potvrdí. Od autora článku „Myslí si někdo, že „profík“ bude ráno vstávat?“ MF Dnes 17.července je nadpis neslušný. Dá se určitě debatovat o potřebě společnosti podporovat profesionální sport, od státu počínaje městy konče. Reklama pro stát, kraje a města je přes sport nejlacinější a nejefektivnější. Dukla Jihlava zviditelnila město a kraj jako málokterý jiný subjekt, či událost. Osobně považuji za velký handicap, že kraj Vysočina nemá v současné době žádné zastoupení na nejvyšší úrovni ve dvou našich nejpopulárnějších sportech hokeji a fotbalu. Diskuse by však měla být vedena seriozně a za podpory správných argumentů a informací. Jde o informace veřejně přístupné. Zastupitelstvo schválilo půjčku na stavbu Veřejného sportoviště. Schvalovalo ji v době, kdy nebyla přesně známa nákladovost haly a hlavně podpora ze strany EU. Půjčka byla schválená jako maximální, přičemž čerpat se má pouze částka nutná. Nedávno přišla velmi optimistická zpráva o schválení podpory ze strany EU ve výši 176mil. Rozpočtové náklady na Veřejné sportoviště jsou 190mil. To znamená, že město Jihlava získá za investici ve výši 14mil. „Veřejné sportoviště“ jiné úrovně než bylo to plánované u Seifertovy školy, sportoviště včetně podzemních garáží, rekonstrukce budovy B vedle HZS, kde bude informační centrum, vstupní objekt, fitness. Představa, že by tato hala pak sloužila profesionálům je mylná. Hala má mít kapacitu 100 diváků a, pro profesionály, nevyhovující parametry. Hala není projektovaná pro potřeby profesionálů. Jejich požadavky jsou pokryty z 100%. Trénují dopoledne, kdy je hala nejméně vytížená. Naopak nemůžeme uspokojit poptávku mládeže, krasa. Poptávku po veřejném bruslení, bruslení škol a školek, požadavky amatérů. Zde je velká společenská poptávka občanů a město, jako vlastník haly, ji prostřednictvím Dukly, která halu spravuje, neuspokojuje. Považuji za úspěch tohoto volebního období, že dnes stojíme krůček od realizace projektu „Veřejného sportoviště“. Že by to bylo „další železobetonové monstrum v centru Jihlavy“ se nebojím. Projekt je velmi zdařilý. A když se podíváme, jak to vypadá na vedlejší ploše dnes, kde je v současnosti nadzemní parkoviště o přibližně stejné kapacitě, tak je to 100% zlepšení prostředí a architektoniky v daném místě.
Informace: „V Jihlavě je veřejným tajemstvím, že parkoviště má sloužit především pro VIP osoby a pro rezidenční karty a pro veřejnost stejně místo nebude,“ je nekorektní. Dukla má schváleno pro své využití 6 míst z kapacity parkoviště. Pokud budeme vycházet ze stavu, že by se nová víceúčelová hala zařadila hned na špici hal, co se týče využitelnosti, bylo by zde ročně mezi 46 až 52 sportovních, kulturních a společenských akcí. V případě, že by toto parkoviště sloužilo po dobu akce jako VIP parkoviště (VIP parkoviště je součástí většiny víceúčelových hal) znamenalo by to, v tom nejoptimálnějším případě, jednou týdně po dobu 4-6 hodin vyhrazené parkování. Tedy velmi malé omezení. V každém případě režim parkování bude stanovovat a schvalovat rada města, ne Dukla Jihlava.
Nedávno se problémem výstavby veřejného sportoviště zabýval I.náměstek primátora pan Radek Vovsík. Velmi dobře to popsal. Dovoluji si odpověď pana náměstka, vzhledem k tomu, že šlo o veřejnou informaci na veřejném místě, částečně zveřejnit: „Stadion u ZŠ Seifertiva měl stát cca 100 mil. Kč (nikoliv 10) a měla na něj být čerpána dotace 92%. Nová hala má stát i s podzemním parkovištěm, rekonstrukcí budovy B (vstupní objekt) 190 mil a přiznaná dotace činí 176 mil. Kč. Stadion u ZŠ Seifertova by byl provozně daleko nákladnější - stávající hala bude provozně napojena na HZS, což provoz výrazným způsobem zlevní (chlazení, rolby,...). Plné znění na http://www.hcduklajihlava.cz/promoteam/index.asp?nams=4
BŠ
16.6.2010 07:44
Serióznost???.
Můj podřízený mě informoval, že mi novinářka MF Dnes vzkazuje, ať si koupím čtvrteční vydání. Prý se budu divit.
Zvláštní přístup novinářky, o serióznosti se tady asi mluvit nedá. Novinářská etika jde stranou. Spíš o výzvu tipu, tak jsem tě napálila, přečti si to. No uvidíme. Noviny si nekupuji, odhlásil jsem i předplatné. Když dostanu reference na to, že je to zajímavé, tak si je možná koupím. Slovo zajímavé je samozřejmě nadnesené. Neočekávám serióznost v přístupu k mé osobě. Těžko čekat seriózní článek, když tomu předchází vzkaz, „ať si koupí noviny, se bude divit“. Všeobecně jde o to vykreslit mou práci v Dukle černě. Proti Dukle byla vedena kampaň, když jsem zakročil, je vedena kampaň proti mé osobě.
Pokládám si otázku, co je novinářská práce? Jaká je moje pozice při styku s novináři? Musíš odpovídat, musíš zvát, musíš dávat informace, musíš, musíš, máš povinnost. Že píši neseriózně? Zaujatě? Že se píše o tom, že jsi populista, romantik. Že sezona je trapně krátká, že nejednáš? Co je ti do toho. Neuděláš?! Nedáš informace?! Nepozveš?! Tak počkej. Kup si zítra noviny. Nandala jsem ti to.
Právě proto si je nekoupím.
BS
30.5.2010 08:55
Cena hráče, registrační práva, hráčská smlouva
Musím si k rozhovoru v MF-DNES s hráčem Petrem Štrachem poznamenat několik myšlenek. Neměl jsem možnost vyjednávat o ceně hráče, protože se neozval klub, který by měl zájem realizovat obchod. Nebo alespoň vést obchodní jednání. Nebo by se alespoň dotazoval na Petra Štracha. Nebylo s kým jednat. K obchodu jsem neměl ani příležitost. Čtenářům je opět prezentován klub v negativním světle. Už jsem byl romantický jednatel, minulá sezona byla trapně krátká, mlžil jsem o jednání s Petrem Vlkem. Nepřekvapuje mě to. Vím, že nestranné, nezaujaté, seriózní informace nemohu očekávat. Tak si alespoň poznamenám fakta:
1. Jednat o Petrovi Štrachovi nebylo s kým. Jeho jméno nepadlo od žádného manažera hokejového klubu. Ani od klubu, kde působil v loňské sezoně. NIKDO, ŽÁDNÝ KLUB, NEVYJÁDŘIL ZÁJEM O PETRA, NEREGISTRUJI ANI DOTAZ NA NĚHO. NEDOŠLO K ŽÁDNÉMU JEDNÁNÍ. Částku milión korun jsem nemohl nikdy vyřknout.
2. Autorka prezentovala veřejnosti tabulkovou hodnotu registračních práv Petra ve výši milión korun. Je o dost nižší. Po zařazení zdravotního koeficientu (zohledňující předchozí zranění a pravděpodobnost příštího zranění) může být nižší o několik statisíců. Tento údaj, tedy hodnota registračních práv, je informace veřejná a dá se jednoduše zjistit. Obchodů, které se realizují za tzv. tabulkovou cenu, je v současnosti v době krize, obecně velmi málo.
3. Klub HC Dukla Jihlava vlastní registrační práva, to není totéž jako hráčská smlouva. Registrační práva nezavazují klub k tomu, aby aktivně sháněl hráči hráčskou smlouvu. To je práce hokejového agenta.
Chápu snahu redaktorky prezentovat mou práci v klubu v negativním světle. Uskutečnit obchod s hráčskými právy Petra Štracha nebylo možné. Nebyla protistrana pro obchodní jednání.
BS
Vážení sportovní přátelé, vítám Vás na svých osobních stránkách, které jsou vlastně reakcí na nespočet žádostí mých fanoušků, fanoušků klubu mého srdce HC Dukla Jihlava, ale i dalších lidí, kteří se zajímají o mé osobní pohledy na dění v současném hokejovém světě. Chtěl bych se zde vyjadřovat k věcem, které mě zaujmou a to nejen k těm, které souvisí s mojí prací jednatele hokejového klubu, ale i k dalším zajímavým zprávám z hokejového světa.Rád bych také podotknul, že zde uveřejněné názory a pocity jsou pouze a jen mé osobní a nelze je spojovat s oficiálními stanovisky klubu HC Dukla Jihlava.
Věřím, že se vám mé stránky, potažmo názory, budou líbit a že se na ně budete rádi vracet. B.Š.
Derby, atmosféra
Chci poděkovat fanouškům Dukly, jak se elegantně a bezproblémově vyrovnali s touto sérií. Byli skvělí. Děkuji i slušným fanouškům z Třebíče, kteří dorazili. Seděli na tribuně na naší straně společně s námi. Jak jsem jim na dotaz, zda mohou přijet na zápasy proti Vsetínu odpověděl, tak jen veřejně potvrzuji. Mohou. A to, že si vezmou dres Třebíče? (Vtip z jejich strany, po mém souhlasu, že mohou přijet na zápasy proti Vsetínu pozn. autora). Klidně.
iDNES a jejich redaktorka slečna Streichsbierová udělaly rozhovor s primátorem krajského města Vysočiny panem Petrem Ryškou a starostou města Třebíč panem Pavlem Pacalem. Rozhovor vyšel 14.3.2025. Původní „hrozí si i trestním oznámením“ je najednou „kočkování“. Primátor Petr Ryška v rozhovoru říká, že fandí Dukle, sleduje ji. Z článku je vidět, že ji opravdu sleduje. Zná vzájemné výsledky obou soupeřů ČF play off ze základní části. Píše, že bude rád, když Dukla postoupí.
Starosta Třebíče je v rozhovoru vykreslován jako exper... [ zobrazit celý ]