Blog Bedřicha Ščerbana
20.5.2010 07:52
Supééééééér.

Kluci porazili Finsko. Porazili je v zápase plném nervů. Porazili je až na nájezdy. Říkám až na nájezdy, jelikož jsme byli celý zápas lepší. Celý zápas kromě první minuty. Zasloužili jsme si vyhrát v normální hrací době. Hokej je dnes nesmírně vyrovnaný. Dorostla spousta mužstev do úrovně, kdy mohou dělat výsledky. Jet dnes na MS bez nejlepších hráčů už nejde. Klasicky se to ukázalo na příkladu USA. Rozhodují maličkosti. Nás ta maličkost, špatná první minuta mohla stát postup. Projevila se síla mužstva. I přes špatný začátek byli kluci ve hře a měli více ze zápasu. Ukázalo se, že tento tým má sílu. Vnitřní sílu, která je v kolektivním sportu to nejdůležitější. Odpovídal jsem před MS na dotaz, jak vidím výhled tohoto mužstva. Odpověděl jsem, že věřím v úspěch. Věřím v tým a ten máme. Mužstvo drží pohromadě a jde společně za svým cílem. Všichni pracují pro tým, fandí si navzájem a výsledek týmu je to nejdůležitější. A to je hlavní předpoklad úspěchu. Kdo by si v minulosti představil, že Jágr nepojede nájezdy? Hráč jeho typu a významu. Láďa (Růžička) ho tam nenasadil. Přesto bylo v záběru kamer vidět, jak se raduje z úspěchu druhých. Z úspěchu druhých pro tým. To je proč věřím v tento tým. Věřím v úspěch našich barev na MS.

BS

5.5.2010 08:30
Autogramíáda

Tak jsem podepsal smlouvu s Tomášem Čachotským, Oldou Bakusem, Danielem Hodkem a Jirkou Dobrovolným. Podepsal jsem ji po dlouhých jednáních a několika "zaručených" zprávách o jejich odchodu z Dukly. Není jednoduché podepsat takovou smlouvu jako s Tomášem Čachotským. Smlouva na pět let je zavazují pro obě strany. Chce to delší jednání, spoustu telefonátů a rozhovorů mezi čtyřma očima. Cením si přístupu hráčů, kdy nekomentovali naše jednání v médiích. A u médií oceňuji atmosféru, kterou vytvořili pro naše jednání. Jednali jsme a hledali shodu. Je tu snaha líčit budoucnost Duklu negativně, v černých barvách. Více než to, co se podaří, zajímá to, co se Vám nepodaří. Situace není jednoduchá. Současnost není růžová. Je to stejné skoro ve všech klubech a firmách. Je to denodenní boj. Osobně to ale nevnímám negativně. Jdeme za svým cílem a pereme se s denní realitou dnešní doby. Dukla nemá široké portfolio hráčů středního věku. Vyrovnáváme se situací, kdy chybí střední generace. Dukla nemůže skládat mužstvo tak, jak bychom si přáli. Hráče si musíme vychovat a zkušení hráči nám v tom musí pomoci.

Mládež je pro budoucnost důležitá. Musí trvale produkovat hráče pro A-tým. Nestačí jeden rok vyprodukovat dva dobré hráče a příští rok žádného. Například Áda Zeman potěšil svými výkony v play-off, jsou tu i další nadějní hráči. Potřebují čas, prostor a důvěru aby vyzráli. Potřebují vůli, pokoru a chuť, aby to dokázali. Pro budoucnost potřebujeme starší hráče i mladíky.

Stáří je zkušenost, mládí je elán a nasazení. Souhra staříků s mladíky pak vypadá třeba v podání Dana Hodka a Ády Zemana parádně. Kdo byl na play-off, ten mi to potvrdí. Nedávno jsem byl na vyhlašování ankety Hokejista sezony. Setkal jsem se tam s Martinem Strakou a Dominikem Haškem. Oba dva si své týmy parádně „kočírovali“. I v tom je přínos starších hráčů a lídrů týmu. Neodpovídají pouze za své výkony, ale za výkony mužstva.

Nevnímám budoucnost Dukly černě a jsem rád, že většina fanoušků také ne. Podpis smlouvy se čtyřmi hráči najednou nazval PROMOTÝM autogramiádou. Hlavně sestřih momentů v první části videa doporučuji ke zhlédnutí. Na webových stránkách Dukly najdete odkaz na Promo- team.

BS

8.4.2010 12:19
"Mediální remíza" s Hradcem.

Byl jsem na Policii ČR podat vysvětlení k remíze s Hradcem (1:1). Pozván jsem byl jako jednatel hokejového klubu, nikoliv jako soukromá osoba. Vzal jsem si s sebou e-mailovou korespondenci s vedením Tipsportu, kterou jsem vedl po té, co media upozornily na remízu. Policie mě zdržela asi dvacet minut. Policisté nezmiňovali žádné jméno hráče Dukly Jihlava v souvislosti s tímto případem. Dotazy policistů byly obecného charakteru, ptali se na můj pohled na utkání. Více bych to s ohledem na probíhající policejní vyšetřování nechtěl rozebírat. Jako jednatel klubu nevidím důvod, proč se touto záležitostí dále zabývat. Z korespondence nevyplývá nic podezřelého. Sázky byly, podle Tipsportu, rozprostřeny po celé republice a byly velmi nízké. Řádově deseti, dvaceti, stokoruny. Počet sázejících ve stovkách, objem malý. Pokud budu policejními orgány požádán o součinnost nebo svědectví v této záležitosti, pak poskytnu všechny informace, které jsou mi známy. Policejní vyšetřování vnáší do záležitosti jasno. Média nabídla senzaci v podobě předem domluvené remízy v zápase. Senzace se objevila na základě anonymního internetového příspěvku. Věnoval jsem dané záležitosti, na základě anonymního internetového příspěvku, dost času. Ukazuje se, že šlo v případě zápasu Dukla- Hradec Králové pouze o senzaci.

[ předchozí ] stránka 44 z 51 [ další ]


Úvodní slovo Bedřicha Ščerbana
Vážení sportovní přátelé, vítám Vás na svých osobních stránkách, které jsou vlastně reakcí na nespočet žádostí mých fanoušků, fanoušků klubu mého srdce HC Dukla Jihlava, ale i dalších lidí, kteří se zajímají o mé osobní pohledy na dění v současném hokejovém světě. Chtěl bych se zde vyjadřovat k věcem, které mě zaujmou a to nejen k těm, které souvisí s mojí prací jednatele hokejového klubu, ale i k dalším zajímavým zprávám z hokejového světa.

Rád bych také podotknul, že zde uveřejněné názory a pocity jsou pouze a jen mé osobní a nelze je spojovat s oficiálními stanovisky klubu HC Dukla Jihlava.

Věřím, že se vám mé stránky, potažmo názory, budou líbit a že se na ně budete rádi vracet. B.Š.

Blog
17.03.2025 20:32
Derby, atmosféra

Chci poděkovat fanouškům Dukly, jak se elegantně a bezproblémově vyrovnali s touto sérií. Byli skvělí. Děkuji i slušným fanouškům z Třebíče, kteří dorazili. Seděli na tribuně na naší straně společně s námi. Jak jsem jim na dotaz, zda mohou přijet na zápasy proti Vsetínu odpověděl, tak jen veřejně potvrzuji. Mohou. A to, že si vezmou dres Třebíče? (Vtip z jejich strany, po mém souhlasu, že mohou přijet na zápasy proti Vsetínu pozn. autora). Klidně.

iDNES a jejich redaktorka slečna Streichsbierová udělaly rozhovor s primátorem krajského města Vysočiny panem Petrem Ryškou a starostou města Třebíč panem Pavlem Pacalem. Rozhovor vyšel 14.3.2025. Původní „hrozí si i trestním oznámením“ je najednou „kočkování“. Primátor Petr Ryška v rozhovoru říká, že fandí Dukle, sleduje ji. Z článku je vidět, že ji opravdu sleduje. Zná vzájemné výsledky obou soupeřů ČF play off ze základní části. Píše, že bude rád, když Dukla postoupí.

Starosta Třebíče je v rozhovoru vykreslován jako exper... [ zobrazit celý ]