Blog Bedřicha Ščerbana
7.3.2010 14:54
Díky Jihlavo, Díky Vysočino! .

Vážení sportovní přátelé,

rád bych poděkoval Všem spolupracovníkům, přátelům za uspořádání akce Den Mistrů. Akce se setkala s velmi pozitivním ohlasem návštěvníků, přátel, hráčů. Uvítali jsme v Jihlavě hosty, pro které český hokej mnoho znamená. Zájem o vstupenky na Den Mistrů byl i v Praze, Litvínově a dalších městech České republiky. Příprava akce zabrala Dukle, jejím partnerům a spolupořadatelům mnoho hodin práce a stála velké úsilí mnoha lidí.

Osobně se ve mně díky atmosféře, která panovala na HZS, vzbudil mladý kluk. Velmi emotivně jsem prožíval zápas a nechtěl prohrát. Vím, že vůbec nešlo o výsledek, ale nechal jsem se unést. Podle reakcí spoluhráčů to takto prožívali snad všichni hráči a hosté. I za ten pocit, který nám umožnil vrátit se o 25 let zpět, do našich mladých let, děkuji fanouškům, děkuji všem. Doufám, že stejné pocity prožívali i fanoušci a všichni návštěvníci HZS. Mnozí z nás měli při hymně ČSSR a rozvíjení dresu Dukly slzy v očích.

Den Mistrů ukázal náš vztah k tradici hokeje ve městě Jihlava. Ve městě, které je s Duklou nerozlučně spojeno. Ukázali jsme mladší generaci, co Dukla pro Jihlavu znamenala a stále znamená. Mladší generaci jsme ukázali naši minulost, ukázali jsme tradici. Ukázali jsme atmosféru osmdesátých let, kdy Dukla vládla českému hokeji. Den Mistrů přinesl skvělou atmosféru, skvělý hokej. Byl také důstojnou oslavou výročí vzniku pivovaru Ježek. Jsou dvě tradiční hodnoty spojené s Jihlavou: hokej a pivo.

Díky Jihlavo, díky Vysočino!

20.2.2010 10:44
"Krajská bitva" vybojována.

I.kolo play-off Dukly s Havlíčkovým Brodem je vybojováno. Jednoduché nebylo. Přineslo to, co hokej přináší navíc proti kinu, divadlu a jiným kulturním akcím. Přineslo vzrušení, emoce.

Je volbou diváka, co si vybere: zda hokej nebo jiné kulturní představení. Srovnání sportovního a kulturního představení ale není přesné. Každé přináší jiný druh zážitku.

Hodnocení utkání nechám trenérům, fanouškům i novinářům. Každý z nich to bude vidět jinak. Naši hráči dostali nálepku "staří páni". Přesto zvládli pět utkání v sedmi dnech a posunuli Duklu do dalšího kola. V play-off si zahrál i Adam Zeman (ročník 1991). I play-off u nás budou hrát mladíci proto, aby poznali tlak diváků, novinářů i obyvatel Jihlavy na vítězství v hokejovém utkání. Chci dávat šanci mladíkům předvést své umění. Chci ukázat, že mladík v Dukle nepatří někam do čtvrté, juniorské hráčské pětky - do čtvrtého útoku. Klidně se jako Áda Zeman může ocitnout v první lajně. A bude čelit tlaku diváků, aby udělal výsledek utkání. Tenhle tlak Áda zvládl. "V Jihlavě se bezejmenní mladíci stávají adepty národního týmu" - tenhle úryvek z novinového článku si pamatuji z doby, kdy jsem sám hrál aktivně hokej.

Přál bych si, aby Dukla produkovala hráče - nechci hráče nakupovat. Chci je vychovávat.

K incidentům v hledišti bych podotkl pouze toto: pořadatelská uniforma nemá autoritu uniformy policejní. Pokud něco zastaví rozbouřený dav (naštvaný třeba výsledkem zápasu), pak je to policejní uniforma. Nebo pojďme trestat napadení pořadatele stejně přísně jako napadení policisty ve službě. Tím neříkám, aby policisté incidenty řešili. Měli by dohlížet a monitorovat situaci. Sledovat práci pořadatelů i chování fanoušků. Prostě být vidět na stadionu.

BS

1.2.2010 12:38
Goodwill. .

Podle MF-DNES jsem romantický jednatel, jak mě nazval editor těchto novin. Souhlasím. Mám sny, zásady a představy, možná romantické, kterými se řídím celý život. Snil jsem, jako malý kluk, že budu hrát za Duklu. Snil jsem o reprezentaci. Vždy jsem se snažil své sny zrealizovat, uskutečnit je. I dnes jako jednatel Dukly mám spoustu snů, vizí, představ o Dukle Jihlava. Snažím se je realizovat. Péče o Goodwill je součástí náplně práce jednatele. Péči o goodwill značky Dukla Jihlava nyní začínám chápat jako svůj prioritní úkol.

Útok na dobrou pověst klubu, hráčů, jeho zaměstnanců se rozhodně novinářům vyplatí. Dělají „novinářský hluk", starají se o společenský ruch. Tím se jim zvedá nákladovost, čtenost, poslechovost, popularita. Stačí stín nepotvrzeného podezření a mají o čem psát. Mají téma. A mám starosti. Starosti o goodwill značky Dukla Jihlava. Goodwill je ekonomický pojem, který můžeme přeložit jako dobrou pověst obchodní značky na trhu. Hodnota značky Dukla Jihlava je vysoká. Vynakládám značné osobní úsilí, abych uchoval dobrý goodwill značky Dukla Jihlava. Vítám podněty ke zlepšení činnosti, či napravení nedostatků. Podněty by ale měly být založeny na reálné a zjistitelné skutečnosti. Bylo mi doporučováno, abych se nezabýval diskusním fórem. Přistupuji k fanouškům, jako k zákazníkům a i jejich podněty se zabýváme.

BS

[ předchozí ] stránka 46 z 51 [ další ]


Úvodní slovo Bedřicha Ščerbana
Vážení sportovní přátelé, vítám Vás na svých osobních stránkách, které jsou vlastně reakcí na nespočet žádostí mých fanoušků, fanoušků klubu mého srdce HC Dukla Jihlava, ale i dalších lidí, kteří se zajímají o mé osobní pohledy na dění v současném hokejovém světě. Chtěl bych se zde vyjadřovat k věcem, které mě zaujmou a to nejen k těm, které souvisí s mojí prací jednatele hokejového klubu, ale i k dalším zajímavým zprávám z hokejového světa.

Rád bych také podotknul, že zde uveřejněné názory a pocity jsou pouze a jen mé osobní a nelze je spojovat s oficiálními stanovisky klubu HC Dukla Jihlava.

Věřím, že se vám mé stránky, potažmo názory, budou líbit a že se na ně budete rádi vracet. B.Š.

Blog
17.03.2025 20:32
Derby, atmosféra

Chci poděkovat fanouškům Dukly, jak se elegantně a bezproblémově vyrovnali s touto sérií. Byli skvělí. Děkuji i slušným fanouškům z Třebíče, kteří dorazili. Seděli na tribuně na naší straně společně s námi. Jak jsem jim na dotaz, zda mohou přijet na zápasy proti Vsetínu odpověděl, tak jen veřejně potvrzuji. Mohou. A to, že si vezmou dres Třebíče? (Vtip z jejich strany, po mém souhlasu, že mohou přijet na zápasy proti Vsetínu pozn. autora). Klidně.

iDNES a jejich redaktorka slečna Streichsbierová udělaly rozhovor s primátorem krajského města Vysočiny panem Petrem Ryškou a starostou města Třebíč panem Pavlem Pacalem. Rozhovor vyšel 14.3.2025. Původní „hrozí si i trestním oznámením“ je najednou „kočkování“. Primátor Petr Ryška v rozhovoru říká, že fandí Dukle, sleduje ji. Z článku je vidět, že ji opravdu sleduje. Zná vzájemné výsledky obou soupeřů ČF play off ze základní části. Píše, že bude rád, když Dukla postoupí.

Starosta Třebíče je v rozhovoru vykreslován jako exper... [ zobrazit celý ]