Silvestr a MS 20 .
Tak kolem mě proběhly svátky tak rychle, že jsem je nestačil zaregistrovat. Představa, že bude trochu klid, vzala rychle za své hned v půli prosince, a kdybych nezačal psát rok 2010 do dopisů a emailů, tak ani nevím, že je nový rok.
Jediné pozastavení bylo na Silvestra v CP při čepování Ježka. Byla to akce generálního partnera Dukly pivovaru Ježek. Vyčepovalo se skoro vše, co tam bylo. Popovídal jsem si s fanoušky, kteří na ochutnávku přišli. Stále jasněji se ukazuje, že propojení pivovaru Ježek a Dukly byl výborný tah. Ježek opět chutná a prodává se. Věřím, že k tomu Dukla pomohla podstatnou měrou a Dukla má zase stabilního, silného partnera.
Návštěvnost hokeje o svátcích byla dobrá. Je potřeba uzpůsobit vstupenky na HZS. Někteří fanoušci si zatím nezvykli využívat všech výhod, které tento systém poskytuje, jsou zde v Jihlavě trochu více konzervativní. Využít kreditu čipových karet znamená komfort, klid a vyhnutí se frontám u pokladen. Budeme se tím zabývat, resp. už to děláme. Najdeme systém, který bude vyhovovat i těm konzervativním fanouškům. Uvažujeme o kombinovaném provozu.
MS 20 ukázalo, že Kanada nám hráče nevychová. Často slýchávám, že hráč, pokud chce být dobrý, musí jít do zámoří. Tam z něj vyroste hokejista. Osobně si myslím, že klukům víc prospěje, když zůstanou doma. MS 20 mi dává za pravdu. Nejlepší hráči našeho týmu byli od nás. Samozřejmě je to spojeno s tím, že dostanou šanci růstu v seniorech. Švédové jsou pak jasným důkazem této cesty. Mělo být naší výhodou v zápase se Švédy, že většina hráčů působí v zámoří a jsou zvyklí na malé kluziště. Výsledek známe všichni. Profesionální soutěže by se u nás měly upravit tak, aby umožňovaly rozvoj hráčů. Mladí hráči si pak musí uvědomit, že místo na slunci si je potřeba vybojovat. Nikdo jim nic nedaruje. Šanci dostat mají, ale ne zametat cestičku. Pak už je na nich, aby si to místo stabilně vybojovali a, v dobrém, staršího hráče vyřadili ze sestavy. Často to vzdávají při první překážce. V hledání viníků, kdo za to může, že mi to nejde, jsme dobří. Začít ale musí každý sám u sebe. Neznám trenéra, který by nechtěl nasazovat do hry nejlepší hráče. Občas je nutné zatnout zuby a ukázat všem, že se mýlí, pokud mě málo nasazovali. Ukázat, že si místo zasloužím. Mladý hráč se především musí naučit bojovat. Bojovat o místo, bojovat o šanci. Šanci nedostane, pokud se nesnaží. Právě snaha a boj o místo v sestavě je to, čím by mladý hráč měl zaujmout trenéra. Místo v sestavě se nerozdává zadarmo ani na něj není automatický nárok z důvodu mládí, hokejového talentu nebo nadání od hokejového boha.
BŠ
4.1.2010 12:21
Benefice.
O víkendu jsem se zúčastnil benefičního utkání v Kravařích. Legendy ČR tam hostil tým HC město Kravaře. Na tyhle akce rád jezdím. Potkávám se tam s bývalými spolu či protihráči a dalšími lidmi kolem hokeje. Často, jako tentokrát, je to spojeno s dobročinností. Tentokrát šel výtěžek utkání na mateřskou školku a diecézní mládež v Kravařích.
Dukla měla na této akci hned čtyři zástupce, mě, Milana Chalupu, Jardu Benáka a Oldu Válka. Na místě jsem se pak setkal s Frantou Černíkem, Láďou Svozilem, Rosťou Vlachem a dalšími. Využil jsem příležitosti a jmenované jsem hned informoval o akci 6.3.2010 a pořádání „Dne mistrů“. Přislíbili, že přijedou. Tak to snad vyjde. Jarda Benák měl u sebe informační dopis a hned jim ho v kabině předal. Hodně se stará o to, aby tato velká akce proběhla tak, jak bychom si to všichni přáli.
Výsledek zápasu není důležitý, jde spíše o společenskou akci, ale Olda Válek to bere, jak zamlada, velice emotivně. Tentokrát dal 4 góly, tak byl spokojený a měl na rautu dobrou náladu.
Já měl u rautu možnost strávit hodinu v diskusi s Aloisem "Lojzou" Hadamczikem. Diskutovali jsme o extralize, I. lize i mládeži. Je zajímavé, že když v diskusích mluvím s jednotlivými manažery nebo trenéry, shodneme se na strukturách, organizacích i na přestupech. Pokud je to potřeba prosadit, pak to nedokážeme. Krátkodobé zájmy okamžitě převládnou nad dlouhodobými. Je potřeba si uvědomit jednu věc. Hokej je pro nás produkt, který prodáváme. Musíme se starat o rozvoj tohoto produktu, abychom i za pár let měli co prodávat. Nejen nyní, ale i v budoucnu potřebujeme konkurenceschopný hokej. 14 týmů v extralize je moc, 16 v I. lize je také moc. Dříve sice bylo v extralize, tehdy I. lize, 12 týmů, ale tři byli ze Slovenska a hráči byli doma v Čechách. Nyní máme spoustu hráčů po celém světě. Ideál by bylo 10 týmů v extralize a 12 v I. lize. Jsem si ale vědom, že toto se bude těžko prosazovat. Extraliga a I. liga jsou brány jako vrcholový sport. Koncentrace hráčů do méně klubů by zvýšila konkurenci, kvalitu a snížila by cenu hráčů. Dnes se manažeři finančně vyčerpávají při „bojích“ o hráče.
BŠ
7.12.2009 10:31
Kim Pihl navštívil Jihlavu. .
(Kim Pihl (b. 1955) Proffessional Hockey Coach (since 1976), Proffessional Referee & instructor (since 1974), hockey-dad to son (born 1991).
Strávil jsem s ním celý zápas. Dlouhých 25 let se věnoval pískání. Byl i lektorem ve výukových kursech pro hokejové rozhodčí. Ať ve Švédsku nebo Finsku, ale i v Anglii či Japonsku, dva roky před OLYMPIJSKÝMI HRAMI Nagano strávil v Japonsku, předával své zkušenosti. U nás je všeobecně známá nespokojenost s výkony rozhodčích. I proto jsem zavedl řeč na toto téma a chtěl znát jeho názor na rozhodčí utkání Dukla- Chomutov. Jeho hodnocení bylo kritické. Vnímal odpískané fauly. Předtím neodpískané horší zákroky. Byl kritický na pohyb rozhodčích po ledě. Podle jeho názoru neměli hru pod kontrolou a nevytvořili si respekt. Nebyli součástí hry a nebyli na úrovni hry. Nedosáhli kvality zápasu. I proto si vysloužili pokřiky z hlediště. Naštěstí zůstalo u pokřiků. Nedošlo k událostem z loňska z Play-off. V utkání stejných soupeřů, pískaném stejným rozhodčím došlo k jeho napadení. Ale to si všichni fanoušci pamatují. Byla toho plná média.
Utkání je možné ze záznamu shlédnout na Promoteam na www.hcdukla.cz
BŠ
Vážení sportovní přátelé, vítám Vás na svých osobních stránkách, které jsou vlastně reakcí na nespočet žádostí mých fanoušků, fanoušků klubu mého srdce HC Dukla Jihlava, ale i dalších lidí, kteří se zajímají o mé osobní pohledy na dění v současném hokejovém světě. Chtěl bych se zde vyjadřovat k věcem, které mě zaujmou a to nejen k těm, které souvisí s mojí prací jednatele hokejového klubu, ale i k dalším zajímavým zprávám z hokejového světa.Rád bych také podotknul, že zde uveřejněné názory a pocity jsou pouze a jen mé osobní a nelze je spojovat s oficiálními stanovisky klubu HC Dukla Jihlava.
Věřím, že se vám mé stránky, potažmo názory, budou líbit a že se na ně budete rádi vracet. B.Š.
Derby, atmosféra
Chci poděkovat fanouškům Dukly, jak se elegantně a bezproblémově vyrovnali s touto sérií. Byli skvělí. Děkuji i slušným fanouškům z Třebíče, kteří dorazili. Seděli na tribuně na naší straně společně s námi. Jak jsem jim na dotaz, zda mohou přijet na zápasy proti Vsetínu odpověděl, tak jen veřejně potvrzuji. Mohou. A to, že si vezmou dres Třebíče? (Vtip z jejich strany, po mém souhlasu, že mohou přijet na zápasy proti Vsetínu pozn. autora). Klidně.
iDNES a jejich redaktorka slečna Streichsbierová udělaly rozhovor s primátorem krajského města Vysočiny panem Petrem Ryškou a starostou města Třebíč panem Pavlem Pacalem. Rozhovor vyšel 14.3.2025. Původní „hrozí si i trestním oznámením“ je najednou „kočkování“. Primátor Petr Ryška v rozhovoru říká, že fandí Dukle, sleduje ji. Z článku je vidět, že ji opravdu sleduje. Zná vzájemné výsledky obou soupeřů ČF play off ze základní části. Píše, že bude rád, když Dukla postoupí.
Starosta Třebíče je v rozhovoru vykreslován jako exper... [ zobrazit celý ]